Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium





Miesiąc Fotografii w Krakowie zaprasza do... Warszawy



 
Tegoroczną edycję MFK zapowiadamy w legendarnym TR Warszawa. Zapraszamy na lunch prasowy między godziną 11:00 a 14:00 w Delikatesach.TR.

Będzie to okazja do luźnej rozmowy o tegorocznej edycji Miesiaca Fotografii w Krakowie z organizatorami: Tomaszem Gutkowskim, Karolem Hordziejem i Piotrem Lelkiem.


Wieczorem, o godz. 19, zapraszamy na prezentację pracy będącej częścią projektu Jasona Evansa „W tym miejscu nie ma nic”. To obraz Wielkiej Brytanii lat 90: kraju ogarniętego głębokim kryzysem, wstrząsanym kolejnymi zamieszkami, a zaraze m będącego silnym centrum sztuk. Jego artystyczną wizję przynoszą między innymi prace Vinki Petersen, które zaprezentujemy w TR Warszawa: wielkoformatowe zdjęcie „Riot Girl”, film „Rave”, slajdy z cyklu „Raves & Riots”.

Sama artystka opowie o buncie i o swojej sztuce w rozmowie, którą przeprowadzi Karolina Sulej („Exclusiv”). Bunt to nieprzypadkowo temat prac Petersen: fotografka pochodzi z Południowej Korei, gdzie przyszła na świat jako córka urzędnika brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych, mając za przodków rumuńskich cyganów. Już jako 16-latka opuściła dom rodzinny. Zamieszkała w londyńskim squacie, a zawiązane tam przyjaźnie i znajomości stały się impulsem do podjęcia wraz z nimi wieloletniej podróży. Dziś ustatkowała się, mieszka i pracuje w Kent. Skutecznie łączy zawody fotografki i reżyserki, a swoich pracach portretuje tak jej bliskich współczesnych nomadów, uczestników koncertów rave’owych i przemoc uliczną. Petersen swoje prace pokazywała na kilkunastu indywidualnych i grupowych wystawach w Wielkiej Brytanii i za granicą. Jej prace są częścią kolekcji Victoria and Albert Museum w Londynie.


Prace Vinki Petersen, obrazujące zmiany zachodzące w społeczeństwie Wielkiej Brytanii, w pełni oddają ideę wystawy Evansa. Jej twórczość porusza temat zmian zachodzących w społeczeństwie Wielkiej Brytanii z perspektywy zbuntowanych rówieśników samej fotografki. To projekty, które portretują nudę i zniechęcenie młodego pokolenia, szukającego ujścia dla swej frustracji w protestach i rebelii.


Vinca Petersen – RIOT GIRL

Wernisaż: 19.04.2010, godz. 19:00
TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8, Warszawa

Ekspozycja: od 19.04. do 16.05;
PON-PT: 08:00-24.00,
SOB: 09:00-24:00,
ND: 10:00-24:00

Informacja o zdjęciu:
Vinca Petersen „Riot Girl” 1996

Komentujesz: Miesiąc Fotografii W Krakowie zaprasza do Warszawy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia