Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Graffiti Outline Colour FestivalDziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Graffiti Outline Colour Festival odbędzie się w Łodzi i potrwa od 16 do 28 sierpnia 2010. To prawdziwa gratka dla twórców, jak i sympatyków sztuki ulicznej, muzyki hip hop i reggae. Kolorowe dzieła na najwyższym poziomie kolejny raz przyozdobią łódzkie budynki.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Graffiti Outline Colour Festival na dobre zakorzenił się w świadomości łodzian. Obecnie jest on największym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie festiwali, który łączy ze sobą sztukę ulicznego malarstwa, muzykę hip hop i reggae na najwyższym poziomie. Co roku z tej okazji w Łodzi przybywa kilkanaście dzieł sztuki nowoczesnej. Graffiti powstałe w latach ubiegłych można podziwiać m.in. na ścianach Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, w pobliżu pętli autobusowej przy Dworcu Łódź Kaliska i na tramwajach.

OCF będzie kontynuował ideę malowania wielkoformatowego muralu jak i mniejszych prac nawiązujących swoją tematyką do historii naszego miasta. Swoje spojrzenie na Łódź artyści będą mogli zaprezentować m.in. podczas malowania dziedzińca Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania przy ul. Kilińskiego 98, ściany kamiennicy przy zbiegu ulic Radwańskiej i Żwirki oraz 4 wagonów PKP Przewozy Regionalne.

Rosnący z roku na rok potencjał Festiwalu sprawił, że w sierpniu zagoszczą w Łodzi największe sławy tego gatunku sztuki. Do współpracy przy tworzeniu muralu zaproszono najznakomitszych twórców, m.in. niemiecką grupę "Maclaim" słynącą z tworzenia najlepszego na świecie fotorealistycznego graffiti oraz amerykańską grupę "Tats Cru". Całemu Festiwalowi towarzyszyć będzie muzyka serwowana przez znanych i cenionych, polskich i zagranicznych DJ-ów. Zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert w klubie "Wytwórnia" przy ul. Łąkowej 29.

16.08.2010 - 28.08.2010

Szczegółowe informacje znajdują się na festiwalowej stronie: www.outlinecolourfestival.com

Komentujesz: Łódź: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Graffiti - Inauguracja

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia