Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

II Mazurskie Międzynarodowe Zawody Balonowe


II Mazurskie Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Ełku wystartują 13 sierpnia po południu. Jeśli pogoda pozwoli balony będą wykonywać loty rano i po południu do 16 sierpnia ciesząc przyjezdnych turystów i Ełczan.

Na udział w imprezie zapowiedziało się 25 aerostatów z Litwy, Białorusi, Rosji, Kuwejtu i Polski. Dla uświetnienia tego lotniczego święta będzie też sterowiec z Litwy, który wykona loty widokowe nad Ełkiem i jeziorami.

 

Zawody rozpoczną się Wielką Paradą Baloniarzy, głównymi ulicami
miasta. Czwartek będzie pierwszym dniem lotów balonowych, planowany jest wspólny start balonów z centrum Ełku.


W piątek, 14 sierpnia loty planowane są ok. godz. 5 rano i 17.30 po
południu. Przy planowaniu lotów aerostatów ważne są następujące
czynniki na podstawie których Dyrektor Sportowy wyznacza konkurencje oraz zadania dla pilotów : kierunek wiatru, siła wiatru i temperatura powietrza.


Organizatorzy zapewniają, że postarają się jak najwięcej lotów wykonać dla publiczności nad Jeziorem Ełckim, które jest położone w centrum miasta. Będzie to wspaniała okazja dla fotografików by utrwalić balony odbijające się w tafli wody. Jest to bardzo widowiskowe zjawisko, na które warto zabrać kamerę lub aparat.


Poza tym w sobotę, 15 sierpnia ok. godz. 21.30 odbędą się Nocne Pokazy Balonów w czasie trwania koncertu NOC CYGAŃSKA i wówczas na scenie zostaną rozdane puchary dla zwycięzców. Honorowy Patronat na zawodami udzielił Prezydent Kuwejtu Husain Al Qallaf oraz Prezydent RP na Uchodźstwie - Ryszard Kaczorowski.


W czasie lotów balonów do konkurencji, będzie można wykupić bilet na lot w promocyjnej cenie 350zł od osoby. Organizatorzy chcą w ten sposób wypromować loty balonem na Mazurach i pokazać śmiałkom, którzy zdecydują się na lot, na czym polega "walka pilotów w powietrzu". To jedyna okazja polatać wśród 25 balonów i poczuć adrenalinę, która towarzyszy pilotom podczas zawodów.


Informacje na temat zawodów można uzyskać na stronie Urzędu Miejskiego w Ełku, w punkcie informacyjnym na bulwarach nad jeziorem Ełckim oraz pod telefonami: zastępcy dyrektora zawodów Marcina Pruszyńskiego - 603702323 (rezerwacja biletów) i dyrektora zawodów Bernarda Banaszuka - 609727272.

 


Komentujesz: II Mazurskie Międzynarodowe Zawody Balonowe

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia