Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

Festyn "O Holender!" w Warszawie


Holenderski Festyn dla Warszawy – to radosne święto na ulicy Kubusia Puchatka, w samym centrum Warszawy. Wszystko w duchu holenderskiego Dnia Królowej – unikalnego święta wolności i radości. To święto twóczej ekspresji. Redbad Klijnstra (aktor i reżyser) pomysłodawca Festynu jest Polakiem po matce, a Holendrem po ojcu- zależało mu na tym aby ten dzień zaistniał i na stałe zamieszkał w Polsce, w Warszawie.


Holenderskie gry i zabawy, holenderskie przysmaki, teatrzyk kukiełkowy, dojenie sztucznej krowy, warsztaty malowania kafelków, warsztaty ceramiczne i rękodzieła, kino holenderskie, występy na scenie, kiermasz zabawek (gdzie dzieci mogą sprzedawać same swoje zabawki, które im się znudziły i kupić inne), sklepik z książkami związanymi z Holandią, wystawy, a także kiermasz wszystkiego co holenderskie, i wiele innych atrakcji. Wszystko w duchu holenderskiego Dnia Królowej – unikalnego święta wolności i radości. Podczas festynu zagra holenderska trębaczka jazzowa Saskia Laroo w wersji unplugged, a wieczorem odbędzie się jej koncert w Centralnym Basenie Artystycznym.

To festyn społeczny organizowany przez wiele osób i każdy do ostatniej chwili może się zgłosić, jeśli chce zrobić coś dla innych, przygotować atrakcje dla dzieci, pokazać swoje umiejętności/prace artystyczne, sprzedać swój własny wyrób lub zrobić coś nietuzinkowego – dzieci, młodzież, dorośli, a także firmy i organizacje mile widziane.


30 kwietnia jest w Holandii oficjalnym świętem narodowym. Tego dnia obchodzone są urodziny poprzedniej Królowej, Juliany. Jej córka Beatrix utrzymała tę datę chcąc oddać cześć swej matce. Tego dnia rodzina królewska odwiedza przeważnie dwie holenderskie miejscowości. W całym kraju można spotkać ludzi wystrojonych w pomarańczowe ubrania lub ozdobionych pomarańczowymi dodatkami. Z tej okazji wywiesza się flagi ze specjalnym, długim pomarańczowym proporcem, symbolem dynastii królewskiej Oranje Nassau. Wszędzie panuje świąteczna atmosfera i rozbrzmiewa muzyka. Na dzieci czeka wiele wyjątkowych zbaw i atrakcji. W większości dużych miast odbywają się gigantyczne pchle targi, gdzie można sprzedać niemal wszystko.


Festyn „O Holender”
ulica Kubusia Puchatka w samym centrum Warszawy
15 maja 2010 (11.00 – 19.00)
Więcej informacji: www.oholender.pl


Komentujesz: Festyn O Holender!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia