Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

Festiwal Górski - Wondół Challenge

 


Festiwal Górski Wondół Challenge 2010 to nie tylko prezentacja najważniejszych filmów o tematyce górskiej, ale przede wszystkim spotkanie ludzi gór oraz promocja aktywnego wypoczynku, jak również krzewienie idei bezpiecznej turystyki przy współpracy z GOPR. Jako pierwsi w Polsce zaprezentujemy filmy nagrodzone na Banff Mountain Film Festival 2009 ( najważniejszy festiwal o tematyce górskiej na świecie). Zaprezentujemy nieemitowane dotąd filmy GOPR. Specjalny blok będzie poświęcony twórczości Darka Załuskiego najlepszego himalaisty wśród filmowców i najlepszego filmowca wśród himalaistów.


Podczas Festiwalu będzie można obejrzeć liczne wystawy zdjęć o tematyce górskiej m.in. Martyny Wojciechowskiej z Antarktydy, Jacka Jawienia z zimowej wspinaczki w Himalajach oraz Wojtka Trzcionki z trekkingu do bazy pod Everestem.


Nie zabraknie też interesujących prelekcji. Gośćmi specjalnymi Festiwalu będą Krzysztof Wielicki oraz Martyna Wojciechowska (zdobywczyni Korony Ziemi).


Dla miłośników adrenaliny przygotowaliśmy blok ekstremalny, w którym wystąpi Łukasz Dudek (jeden z najbardziej utalentowanych wspinaczy młodego pokolenia). Będzie można również obejrzeć prezentację technik narciarski Freeride.


Dla aktywnych i wielbicieli atrakcji outdoorowych przygotowaliśmy Bieg pod górę Mountain HardWear oraz pokazy ratownictwa GOPR, jeżeli pogoda dopisze z udziałem helikoptera!


Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. W Szczyrku w Orlim Gnieździe wyrośnie nepalska wioska. W sobotę i niedzielę będzie można zostawić dzieciaki pod fachową opieką i bezstresowo oddać się festiwalowym emocjom.


5-7 lutego, Gliwice, Aula Politechniki Śląskiej; Szczyrk, Orle Gniazdo


Komentujesz: Festiwal Górski - Wondół Challenge

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia