Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

Białystok: prezentacja prawosławia


 

Trzysta zdjęć prezentujących bogactwo i różnorodność prawosławia w różnych jego aspektach, zrobione w 43 krajach świata, zobaczyć można na wystawie otwartej w niedzielę w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku.

 

Fotografie 170 autorów, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, pochodzą z portalu orthphoto.net, a wystawa została zorganizowana z okazji jubileuszu 5-lecia istnienia tego internetowego przedsięwzięcia.

 

W Białymstoku będzie prezentowana przez dwa tygodnie, podobną otwarto już w Bułgarii, w planach są wystawy w Rosji i Serbii a potem w innych niż Białystok miastach w Polsce.

 

W serwisie Orthphoto jest obecnie blisko 34 tys. zdjęć tematycznie związanych z prawosławiem, wykonanych w 70 krajach świata.

 

Jak powiedział PAP koordynator serwisu Aleksander Wasyluk, wystawa ma być podsumowaniem tego, co udało się dotąd osiągnąć i pomóc dotrzeć do osób, które nie korzystają z internetu.

 

"Poprzez odmienne spojrzenia na te same, a często tak inne zwyczaje i miejsca, możemy poznać lepiej różnorodność tradycji lokalnych, docenić inność i dotrzeć do tego, co je łączy" - powiedział PAP.

 

Podkreślił, że dzięki fotografiom jest szansa zobaczenia miejsc, do których być może nigdy nie uda się dotrzeć samemu.

 

Na wystawie są fotografie m.in. z Polski, Serbii, Grecji, Rumunii, Korei Południowej czy Rosji. Są świątynie i prawosławne klasztory (m.in. największa w kraju, białostocka cerkiew św. Ducha, monaster na Świętej Górze Athos w Grecji, ale i niewielkie cerkiewki w górach w Brazylii, Syrii czy Gruzji), prawosławni hierarchowie, mnisi i wierni w różnych sytuacjach, ważne religijne uroczystości czy urokliwe miejsca, np. przydrożne krzyże. Tłem wystawy są prawosławne pieśni.

 

 

3 maja, Białystok, Centrum Kultury Prawosławnej

 Komentujesz: Białystok: prezentacja prawosławia

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia