Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zwiedzanie brytyjskiego okrętu wojennego15-02-2012


Flagowy okręt brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej - HMS "Bulwark" zawinie w piątek do Gdyni. W weekend okręt będzie można zwiedzać, potem wypłynie na Bałtyk, by wziąć udział w międzynarodowych ćwiczeniach.


Jak poinformowała Ambasada Brytyjska w Polsce, okręt, który zacumuje przy Nabrzeżu Francuskim, będzie można zwiedzać w sobotę i w niedzielę w godz. 10-16. Będzie też możliwość porozmawiania z załogą.


Rzecznik prasowy dowódcy Marynarki Wojennej Bartosz Zajda powiedział PAP, że jeszcze przed wejściem do gdyńskiego portu brytyjski okręt włączy się na jakiś czas w prowadzone właśnie u naszych wybrzeży manewry polskiej floty.


HMS "Bulwark" ma 176 metrów długości i jest jednym z największych okrętów Królewskiej Marynarki Wojennej. Został zwodowany w 2001 roku i służy głównie do celów transportowych. Oprócz stałej załogi liczącej około 320 osób, jednostka może przewozić nawet ponad 1000 żołnierzy wraz z wyposażeniem. Okręt może zabrać na pokład nawet ponad 30 dużych ciężarówek.


Dzięki wyposażeniu w nowoczesny sprzęt, w tym łączności, HMS "Bulwark" może pełnić rolę okrętu dowodzenia. Właśnie taką funkcję spełni ta jednostka w czasie ćwiczeń na wodach u wybrzeży Norwegii, na które okręt uda się z Gdyni.


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl
fot. Wikimedia Commons


Komentujesz: Zwiedzanie brytyjskiego okrętu wojennego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: zwiedzanie, gdynia, nad bałtykiem


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie