Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zwiedzaj Warszawę w stylowym tramwaju

 


15-05-2012


19 maja w swoją pierwszą trasę wyruszy warszawski tramwaj promocyjny. Odrestaurowany wagon typu 105 N ze stylowym, drewnianym wnętrzem, wyposażony w system nagłośnienia, monitory LCD, łączność WIFI, z przystępną ceną i ciekawą trasą - to kolejna atrakcja dla turystów i warszawiaków.


Tramwaj jest niezwykle oryginalny i jedyny w Warszawie. Powstał z myślą o warszawiakach oraz turystach zainteresowanych nietuzinkowym zwiedzaniem Warszawy w wyjątkowej atmosferze i komfortowych warunkach. Wagon jednorazowo zabiera 28 osób, dla wygody podróżnych tylko na miejscach siedzących, za cenę wg taryfy biletowej ZTM (także z Warszawską Kartą Miejską). Wejście do pojazdu i przejażdżkę będzie obsługiwał konduktor z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.


Warszawski tramwaj promocyjny będzie kursować we wszystkie weekendy oraz święta, od 19 maja do 30 września br., jako linia turystyczna „T” zgodnie z rozkładem jazdy Zarządu Transportu Miejskiego.


Specjalnie dla tramwaju opracowano trasą turystyczną, która obejmuje najciekawsze miejsca w Warszawie: pl. Narutowicza, Raszyńska, NIK, Nowowiejska, Koszykowa, DW. Centralny, Hala Mirowska, kino Femina, Nowolipki, Anielewicza, Stawki, Dzika, Muranowska, KS Polonia, pl. Hallera, Ratuszowa-zoo, DW. Wileński, park Praski, Stare Miasto, metro Ratusz-Arsenał, kino Femina, Wola Ratusz, Okopowa, Muzeum Powstania Warszawskiego, rondo Daszyńskiego, pl. Zawiszy, Ochota Ratusz, pl. Narutowicza.


Z myślą o pasażerach Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. wspólnie z miastem stołecznym Warszawa przygotowały film o trasie przejazdu, który będzie odtwarzany podczas każdego kursu. Wydano również ulotkę informacyjną opisującą wybrane atrakcje turystyczne znajdujące się na trasie przejazdu.


Szczegółowe informacje będą zamieszczane na stronie internetowej www.tw.waw.pl w zakładce Warszawski Tramwaj Promocyjny.


Komentujesz: Zwiedzaj Warszawę w stylowym tramwaju

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, tramwaj, tramwaje warszawskie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie