Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zwiedzaj Tarnów z systemem GPS26.01.2011


Nowoczesny przewodnik po Tarnowie, oparty o system GPS, został właśnie ukończony. Każdy posiadacz urządzenia PDA, PND, GPS czy telefonu komórkowego z systemem Windows CE i Windows Mobile 5/6 może ze stron Tarnowskiego Centrum Informacji pobrać bezpłatną aplikację do nawigacji.


Przewodnik to w pełni funkcjonalny i kompletny plan miasta, z rozbudowaną warstwą turystyczną. Esencją przewodnika są informacje o atrakcjach turystycznych Tarnowa, dostępne zarówno w formie tekstu, jak i komunikatu audio. Głosu w nagraniach użyczył Tomasz Knapik. Komunikaty turystyczne zostały zintegrowane z systemem nawigacji satelitarnej, dzięki czemu turysta otrzymuje na bieżąco informacje o mijanych obiektach i miejscach. Co więcej, podróżny ma również możliwość przejazdu przez Tarnów jedną z dwóch opracowanych tras: po dzielnicy - ogrodzie, Mościcach oraz centrum miasta.


Dla turystów bez własnych urządzeń do nawigacji, Tarnowskie Centrum Informacji przygotowało 6 „GPS-ów” z zainstalowanymi aplikacjami. Wypożyczenie jest bezpłatne.
Aplikacja została opracowana przez spółkę Navigo w oparciu o bazy kartograficzne Copernicus, wykorzystywane zarówno w ich rodzimej nawigacji – Navigo, jak i w Google Maps, czy serwisie Panorama Firm.


Podkład Tarnowa został dodatkowo zaktualizowany, dzięki czemu oddaje siatkę ulic z uwzględnieniem najnowszych inwestycji drogowych. W efekcie aplikacja jest najdokładniejszą z dostępnych elektronicznych map miasta.


Rozwiązanie Navigo City Tour, na którym oparto przewodnik po Tarnowie, jest jedynym w Polsce, które daje możliwość zbudowania przewodnika po mieście w oparciu o system nawigacji GPS. Dodatkowym atutem jest fakt, że tak rozbudowana wersja nawigacji po Tarnowie będzie włączona do komercyjnej wersji aplikacji Navigo.


Źródło: DziennikTurystyczny.pl


Komentujesz: Zwiedzaj Tarnów z systemem GPS

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: gps, nawigacja satelitarna, tarnów, przewodnik


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie