Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

ZTM: Wspólny bilet Warszawa-Berlin już w grudniu


04-11-2010


Zarząd Transportu Miejskiego, PKP Intercity, Związek Komunikacyjny Berlin - Brandenburgia oraz Deutsche Bahn podpisali list intencyjny rozpoczynający współpracę w zakresie integracji taryfowej między dwiema stolicami.

Oba miasta wraz z kolejowymi przewoźnikami chcą wspólnie wypracować rozwiązania umożliwiające podróż między stolicami na podstawie zintegrowanego biletu, ważnego w pociągach oraz w środkach komunikacji miejskiej.

Dzięki porozumieniu, pasażer expresu relacji Berlin-Warszawa i Warszawa-Berlin będzie mógł korzystać z komunikacji miejskiej bez konieczności kupowania dodatkowego biletu.

Bilet ma być ważny dwie godziny przed odjazdem pociągu, tak aby pasażer miał możliwość dojechać na stację, oraz dwie godziny po przyjeździe do danego miasta.


Kto po Berlinie?

- Jestem przekonany, że wspólny bilet komunikacyjny dla Berlina i Warszawy to przekroczenie nie tylko granic państw, ale granic świadomościowych. Przejazd po prostu staje się łatwy. Nie trzeba martwić się, gdzie kupię bilet, jaki bilet i czy na pewno mi się to uda. Mam ogromną nadzieję, że w ten sposób połączymy się także z innymi miastami Europy – mówi Leszek Ruta, dyrektor ZTM.

Wspólny bilet ma zacząć obowiązywać w połowie grudnia.

- Chcemy, żeby zbiegło się to z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy na kolei, kiedy pojawiają się nowe połączenia do Berlina - dodaje Ruta.

Jednocześnie zastrzega, że jest jeszcze sporo spraw do załatwienia. - Musimy dogadać się w sprawie rozliczenia, mamy inne waluty. Kolejny problem, to forma informowania o ewentualnych opóźnieniach pociągów - podkreśla.


źródło: www.tvnwarszawa.pl

Komentujesz: ZTM: Wspólny bilet Warszawa-Berlin już w grudniu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie