Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zobacz zorzę polarną


12-11-2012


Naukowcy przewidują, że nadchodząca zima będzie najlepszym okresem do obserwowania zorzy polarnej w ciągu ostatnich 50 lat. Każdy, kto marzy o zobaczeniu tego niezwykłego zjawiska natury powinien już planować podróż na północ.


Zdaniem Per-Arne Tuftina, dyrektora do spraw norweskiej turystyki, Norwegia Północna to najlepsze na świecie miejsce do oglądania zorzy polarnej. Zapewnia, że tej zimy widoki będą spektakularne.


- Norwegia znajduje się w centrum strefy zorzy polarnej i dlatego prawdopodobieństwo zobaczenia zorzy na bezchmurnym, ciemnym niebie w okresie od października do marca jest bardzo duże. Wprawdzie zorze polarne są widoczne także w innych krajach, ale to łatwy dostęp do Norwegii Północnej i optymalne warunki sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc na Ziemi, z którego można je zobaczyć - twierdzi Tuftin.


W tym roku kampania promująca zorze polarne prowadzona jest w dwunastu krajach. Każdy może narysować swoją własną zorzę polarną i podzielić się nią ze znajomymi na Facebooku i Twitterze.


Aby zobaczyć niebiański taniec w pełnej glorii, najlepiej udać się na północ powyżej 60 stopnia szerokości geograficznej. Zorzę można również obserwować poniżej tej szerokości. Najlepsze warunki do obserwowania zorzy polarnej panują po zmroku w okresie od października do marca.


Źródło: PR Newswire/PAP


Komentujesz: Zobacz zorzę polarną

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: zorza, norwegia


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie