Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2208)

Zmiana nazwy powiatu na Dolnym Śląsku

14-03-2013

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz sąsiednich gmin i miast, planują zmianę nazwy powiatu jeleniogórskiego na karkonoski lub karkonosko-izerski. Samorządowcy uzasadniają decyzję tym, że charakterystyczna nazwa ułatwi promocję całego regionu i przyciągnie w te okolice więcej turystów.

Wszystkie gminy jednogłośnie zgodziły się, że przemianowanie nazwy powiatu to ciekawy pomysł, który pozwoli dotrzeć z komunikatem o atrakcjach regionu do mieszkańców całej Polski. Dodatkowo, pozwoli uniknąć nieporozumień, związanych z myleniem nazwy powiatu jeleniogórskiego z zielonogórskim.

Przygotowania do przemianowania powiatu rozpoczęto od konsultacji społecznych. Badanie opinii przeprowadzono wśród mieszkańców regionu karkonoskiego, między innymi za pomocą ankiety internetowej opublikowanej na stronie „VisitKarkonosze.com”.

Zmiana nazwy powiatu to element strategii promocyjnej regionu. Karkonoskie gminy już od kilku lat podpisują porozumienie o współpracy w tym zakresie. W ramach strategii powstała m. in. Marka Karkonosze, symbolizująca hart ducha i siłę mieszkańców Karkonoszy. Promocja regularnie odbywa się również na targach turystycznych w całej Europie. Zmiana nazwy administracyjnej powiatu będzie stanowiła dopełnienie tych działań.

Karkonoskie gminy wzorują się na odnoszących sukcesy powiatach tatrzańskim i bieszczadzkim, które swoją nazwę zaczerpnęły właśnie od gór - głównego bodźca rozwojowego. Według danych Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych, w styczniu 2013 roku nazwę lub rangę zmieniło 143 miejscowości.

Źródło: Informacja prasowa


Komentujesz: Zmiana nazwy powiatu na Dolnym Śląsku

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: karkonosze, jelenia góra


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie