Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zmarł Czesław Jermanowski


14-10-2010


W dniu 10 października zmarł Czesław Jermanowski – człowiek przez wiele lat związany z polską branżą turystyczną. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 15 października o godzinie 12:30 w kościele parafialnym pw Św. Jakuba w Ośnie Lubuskim.

Czesław Jermanowski urodził się w 1951 roku w Słubicach. Od 1987 roku był związany z Urzędem Kultury Fizycznej i Turystyki, w którym pełnił funkcje Dyrektora Departamentu, Dyrektora Generalnego oraz w latach 1993-1995 – Wiceprezesa Urzędu. Był m.in. twórcą rządowego programu rozwoju gospodarki turystycznej, a następnie programu promocji turystyki polskiej. W latach 1995-2000 był dyrektorem Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Londynie. Po powrocie z Londynu pełnił funkcję wiceprezesa TVP, a następnie wiceprezesa Polskiego Radia. W latach 2007-2008 był zatrudniony na stanowisku Radcy Ministra w Departamencie Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Mimo licznych obowiązków służbowych angażował się w wiele inicjatyw społecznych. Był członkiem Narodowej Rady Kultury, współzałożycielem Klubu Kultury Chłopskiej, założycielem i pierwszym Prezesem Fundacji Kultury Wsi.

Komentujesz: Zmarł Czesław Jermanowski

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: czesław jermanowski


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie