Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Złota jesień

24-09-2009

 

Pogoda w Tatrach zachęca do wędrówek po szczytach, w górach zagościła złota jesień. W czwartek rano na Kasprowym Wierchu temperatura wynosiła 6 st. C - poinformował PAP dyżurny Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego.


Wrzesień i pierwsza połowa października to tradycyjnie najlepszy okres na wędrówki dla turystów pragnących w spokoju i ciszy podziwiać tatrzańską jesień. Niektóre szczyty jak np. Czerwone Wierchy czy Ornak o tej porze roku nabierają czerwonego zabarwienia. Dzieje się tak za sprawą przekwitania sita skuciny, którym szczyty są obficie porośnięte.


Jak mówią ratownicy TOPR, tatrzańska jesień bywa słoneczna, ciepła i sucha. Należy jednak pamiętać, że dni są coraz krótsze, a wieczory i ranki bywają bardzo chłodne. Pogoda w górach może ulec gwałtownej zmianie i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia - deszcz i wiatr - ciepły polar i kurtka przeciwdeszczowa w plecaku mogą okazać się niezbędne.


Według synoptyków temperatura maksymalna na Podhalu i w rejonach podgórskich wyniesie od 15 do 17 stopni C, a wysoko w Tatrach - od 6 do 9 st. C.


Do 30 września droga z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka jest zamknięta dla ruchu w związku z wymianą nawierzchni. Do Morskiego Oka można dojść jedynie drogą gospodarczą do schroniska w Starej Roztoce i dalej zielonym szlakiem przez Dolinę Pięciu Stawów Polskich.

 

źródło: PAP/podroze.onet.pl


Komentujesz: Złota jesień

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie