Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

„Anioł w Miasteczku”01-12-2011


10-11 grudnia br. w Lanckoronie (Małopolska) odbędzie się 8. Festiwal Zimowy "Anioł w miasteczku". Jak co roku zaplanowano dwudniowy Anielski jarmark - targi rzemiosła i produktów regionalnych na rynku lanckorońskim.


W programie imprezy znalazły się także: warsztaty anielskie, korowody, wspólne śpiewanie, wystawy, koncerty, warsztaty, konkursy fotograficzne oraz liczenie aniołów i pobijanie ubiegłorocznego rekordu - 146 aniołów na lanckorońskim rynku! Wszystkiemu towarzyszy muzyka i anielski klimat. W tym roku zaszczytny Tytuł Anioła Lanckorońskiego, przyznawany od 2004 r., otrzyma Jacek Zieliński z zespołu Skaldowie.


„Jakie są lanckorońskie Anioły? Są różne - dziecięce i dorosłe, będące twórczym wyobrażeniem artystów, czasami jarmarcznymi figurkami lub przebranymi postaciami podążającymi w anielskim pochodzie” - opowiada Renata Bukowska, która wymyśliła i zainicjowała festiwal „Anioł w Miasteczku”. „Dziś do Lanckorony, coraz częściej nazywanej „polską stolicą aniołów”, prowadzi nas ballada o aniołach, którą napisał lanckoroński poeta Jacej Wojs, a skomponował zespół Skaldowie” - dodaje.


Ze swoją kilkusetletnią historią, średniowiecznym układem urbanistycznym i zabytkową małomiasteczkową zabudową, Lanckorona jest jednym z najpiękniejszych zakątków Małopolski. Malownicze położenie na zboczu Góry Lanckorońskiej, brukowany ryneczek o sporym spadku otoczony drewnianymi domami z szerokimi okapami i górujące nad całością ruiny zamku lanckorońskiego – to wszystko tworzy szczególny klimat tego galicyjskiego miasteczka. Podczas festiwalu warto pospacerować uliczkami Lanckorony oraz wokół Góry Lanckorońskiej jednym ze szlaków pieszych o zagadkowych nazwach: Aleją Cichych Szeptów, Aleją Zakochanych, Dawnym Traktem Królewskim albo Drogą na Moczary.


Szczegółowe informacje na stronie www.lanckorona.pl oraz www.nbs.org.pl


Komentujesz: Zimowy festiwal anielski w Lanckoronie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: jarmark świąteczny, lanckorona, festiwal zimowy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie