Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zima tuż, tuż...


 11-12-2009


Tegoroczny listopad był ciepły i wilgotny, podobnie wyglądał początek grudnia. Jednak w nadchodzący weekend sytuacja zacznie się zmieniać - temperatura będzie stopniowo spadać, nawet do 10 stopni Celsjusza poniżej zera w dzień. Ma też zacząć prószyć śnieg oraz niestety - deszcz ze śniegiem.


Jeszcze w piątek w kraju należy spodziewać się opadów śniegu z deszczem. Temperatura natomiast zacznie stopniowo spadać już od soboty, kiedy w całej Polsce będzie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez około 0 stopni w centrum kraju, po 2 stopnie Celsjusza na Pomorzu. W nocy temperatura spadnie do 6-8 stopni na minusie - jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


Chłodniej ma być w niedzielę, kiedy temperatura w dzień będzie się wahać od -4 stopni Celsjusza do 1-2 stopni Celsjusza na północnym zachodzie Polski. Nadal będzie tez padać śnieg w centrum kraju.

 

W ciągu kolejnych dni temperatura będzie spadać o kilka stopni, w środku tygodnia może być nawet do -10 stopni Celsjusza. We wtorek w całym kraju spodziewane są także przelotne opady śniegu. Pod koniec tygodnia czeka nas ocieplenie, ale nie potrwa ono długo.


Jak przepowiadają meteorolodzy, nie ma się co obawiać że czekają nas brzydkie i szare święta Bożego Narodzenia. Śnieg ma sypać bowiem już na kilka dni przed Gwiazdką, a także w czasie samych świąt. 

 

źródło: PAP/wp.pl


Komentujesz: Zima tuż, tuż...

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie