Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zidentyfikowano ciało zaginionej turystki


08-10-2010


Badania DNA potwierdziły, że odnalezione we wrześniu zwłoki kobiety w Tatrach to ciało poszukiwanej od lipca 24-letniej Urszuli O. z Krakowa - poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Kazimierz Pietruch.

Ciało kobiety odnaleźli 15 września ratownicy TOPR w potoku Roztoka ok. 150 m poniżej największego tatrzańskiego wodospadu, Wielka Siklawa. Zwłoki zostały wydobyte z potoku i przetransportowane za pomocą śmigłowca do Zakopanego.

24-letnia mieszkanka Krakowa wyszła z domu 28 lipca i ślad po niej zaginął. Na początku sierpnia turyści w okolicach szlaku nieopodal wodospadu Wielka Siklawa odnaleźli plecak poszukiwanej i przekazali go do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

13 września ojciec zaginionej, prowadząc własne poszukiwania, dotarł do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów i pozostawił zdjęcie i informację o zaginięciu córki. Pracownicy schroniska skojarzyli ten fakt z odnalezionym wcześniej plecakiem. Po konsultacji z policją i ojcem zaginionej ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z udziałem śmigłowca rozpoczęli poszukiwania, które zakończyły się odnalezieniem ciała kobiety w potoku Roztoka.

Z uwagi na obrażenia i fakt, że ciało od dłuższego czasu leżało w potoku, w celu potwierdzenia tożsamości ofiary przeprowadzono badania DNA.


źródło: PAP/przewodnik.onet.pl
foto: Jarosław Pocztarski

Komentujesz: Zidentyfikowano ciało zaginionej turystki

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie