Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zbójnik Ondraszek zdobi monetę07-01-2011


Górskie kurorty są już w trakcie sezonu zimowego. Za nami okres świąteczno-noworoczny, właśnie rusza długi weekend Trzech Króli, a za kilka chwil turyści spędzą w górach ferie. Na chwilę obecną warunki narciarskie są bardzo dobre, dlatego w Beskidach spodziewana jest spora ilość turystów.

 

 

Na terenie beskidzkich gmin rusza właśnie kolejna już tego typu, ciekawa akcja promocyjna pod nazwą „Funt Zbójnicki z Beskidu”. Wprowadzono do obiegu odrębny pieniądz lokalny, który będzie można otrzymać w formie reszty lub też zapłacić nim w kilkudziesięciu punktach honorujących. Promocja potrwa tylko do 31 marca 2011 roku.

 

Funt Zbójnicki z Beskidu to moneta o średnicy 27 mm wykonana z bimetalu (alpaka i mosiądz). Niski nakład, 5000 sztuk jest kierowany do mieszkańców, turystów i zbieraczy. Na awersie monety znajduje się najsłynniejszy beskidzki rozbójnik Ondraszek, natomiast rewers monety to mapa Beskidów oraz znane hasło: „Ondraszku, Ondraszku my som Twoje dzieci, gdy Ciebie zabraknie Beskid sie rozleci”. 

 

 

Funt Zbójnicki nie jest prawnym środkiem płatniczym, jest natomiast bonem towarowym w formie monety akceptowanym w wybranych obiektach handlowo-usługowych, które po raz kolejny zgodziły się na udział w akcji. Kurs ustalono na stałym poziomie, a więc 1 Funt Zbójnicki z Beskidu to równowartość 10 zł. Można również zapłacić tym okazjonalnym pieniądzem w wymienionych firmach, ale najchętniej jednak zabierane są, jako limitowane pamiątki z gór, czy okaz kolekcjonerski.

 

 

Funty Zbójnickie z Beskidów są kontynuacją serii "Zbójów i Harnasi". Motywem łączącym kolekcję są wizerunki różnych góralskich rozbójników i harnasiów. W tym samym czasie, co w Beskidach prowadzona jest również akcja Funtów Zbójnickich na terenie Krynicy Zdroju, Piwnicznej Zdroju oraz Muszyny. Więcej informacji na temat wszystkich monet i całej akcji promocyjnej na stronie internetowej: www.mennicalebska.pl.


Komentujesz: Zbójnik Ondraszek zdobi beskidzką monetę

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie