Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zarezerwuj nocleg na pokładzie UFO!02-08-2011


Jeszcze niedawno plac Na Rozdrożu był miejscem całkowicie niezagospodarowanym. Sytuacja zmieniła się jednak radykalnie, po tym jak w przestrzeni otaczającej fontannę wylądowało UFO - instalacja przypominająca latający spodek, która staje się letnim centrum wypoczynku i kulturalnych wydarzeń stolicy. Poza obcowaniem z kulturą 24h na dobę, w UFO można także przenocować…


Budowa UFO (Unexpected Fontain Occupation) była możliwa dzięki EXYZT – francuskiemu kolektywowi architektów, grafików, filmowców i fotografów. Wewnątrz konstrukcji autorzy przewidzieli miejsce m.in. na: kawiarnię, mały basen oraz pokoje dla rezydentów i odwiedzających.


Hasło „akcja, życie, wymiana”, które jest domeną twórców, idealnie wpasowuje się w charakter miejsca. W programie autorzy przewidzieli liczne wystawy, koncerty, zajęcia sportowe, teatralne, projekcje filmowe czy wyprzedaże. Miejsce będzie tętniło życiem. W tygodniu centrum będzie otwarte w godz. 12.00 – 22.00, natomiast w weekendy do godz. 24.


By w pełni cieszyć się niepowtarzalnym klimatem UFO, już teraz można nie tylko czynnie uczestniczyć we wszystkich wspomnianych atrakcjach, ale także w nim zamieszkać. Patron projektu - portal HRS.pl jako jedyny stworzył możliwość internetowej rezerwacji miejsc noclegowych w kosmicznym centrum wypoczynkowym. Koszt noclegu to 100 zł za 2 osoby.


- UFO to kolejne, nowatorskie miejsce na kulturalnej mapie Warszawy. Od pewnego czasu ewolucja w turystyce postępuje w kierunku gromadzenia nowych doświadczeń na każdym etapie podróży. Podróżujący zainteresowali się obiektami noclegowymi odbiegającymi od standardu, czasem wręcz zaskakującymi swym nowatorskim stylem i unikalnym charakterem. Uważamy, że Warszawa jest otwarta na wszelkiego rodzaju nietuzinkowe obiekty noclegowe i jesteśmy przekonani, że projekt UFO stanie się regularnie odwiedzanym punktem na letniej mapie stolicy – powiedział Łukasz Dąbrowski, Dyrektor Generalny HRS Polska.


UFO ma pokazać warszawiakom, że nawet pozornie puste i niezagospodarowane przestrzenie mają w sobie duszę, którą trzeba wydobyć. Idee tego typu są nowatorskie – łączą w sobie wiele różnorodnych elementów z pogranicza sztuki, socjologii i szeroko pojętej kultury.


Komentujesz: Zarezerwuj nocleg na pokładzie UFO!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, rezerwacje, hrs, plac na rozdrożu, ufo


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie