Żar tropików pod Tatrami
02-01-2013
Prawdziwe palmy i roślinność z tropików, baseny z wodą morską, basen do nurkowania z możliwością podziwiania ryb morskich, prawdziwe koralowce a wszystko to w tropikalnej temperaturze 30 stopni. 26 grudnia miało miejsce uroczyste otwarcie Tropical Paradise Tatralandia - tropikalnej, ekologicznej hali pod Tatrami.
Materiały wykorzystane przy budowie kompleksu po raz pierwszy zostały zastosowane w naszej szerokości geograficznej. Zadaszenie wykonano ze specjalnej folii, która gwarantuje całkowitą przejrzystość. Materiał ten był wykorzystany m.in. w projekcie stadionu olimpijskiego w Pekinie. W przypadku Tatralandii ten typ zadaszenia zapewnia odwiedzającym jeszcze lepsze widoki na panoramę Tatr, a ponadto umożliwia naturalne opalanie.
W sezonie zimowym dla odwiedzających zostaną udostępnione cztery nowoczesne baseny z wodą termalną, czystą wodą i wodą morską. Strefę relaksacyjną od strefy zabawy będzie oddzielał ogromny statek piratów z mnóstwem atrakcji. Magnesem, który z pewnością przyciągnie tłumy będzie basen do nurkowania umożliwiający podglądanie podwodnego świata. Własny basen będą miały również kolorowe ryby morskie i korale, które będzie można podziwiać z basenu do nurkowania.
Więcej informacji na stronie www.tatralandia.sk
Wpisz komentarz
Zamknij to okno