Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Dolnośląskie Spotkania z Podróżnikami01-04-2011


21 marca w trzech miastach woj. Dolnośląskiego odbyły się Dolnośląskie Spotkania z Podróżnikami, zorganizowane dla młodzieży ze szkół średnich i gimnazjalnych z Wrocławia, Jeleniej Góry i Legnicy. W trakcie spotkań znani dolnośląscy podróżnicy opowiadali o swoich wojażach, zaś DOT przedstawił film promocyjny o największych atrakcjach regionu.


Celem spotkań było zainteresowanie uczniów turystyką zarówno tą dalszą jak i bliższą. We Wrocławiu w auli Wyższej Szkoły Bankowej pan Łukasz Pałka przedstawił prezentację: „Gorący oddech pustynii – rowerem przez Namibię” oraz „Wśród Papuasów gdzie zatrzymał się czas”. Dodatkowo studenci WSB przygotowali szereg imprez towarzyszących, których motywem przewodnim również były podróże.


W Jeleniej Górze w auli Uniwersytetu Ekonomicznego Tomasz Nasiółkowski opowiedział o tym „Jak podróżuje się przez Azję” , a Maciej Pinkowski przedstawił relacje „Magiczny Nepal”. Dodatkiem do jeleniogórskich spotkań była prezentacja przygotowana przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na temat bezpieczeństwa w górach.


Legnickie spotkania odbyły się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona. Tutaj młodzież mogła zapoznać się z relacjami Marcina Haremzy: „Mount McKinley – najwyższy szczyt Ameryki Północnej” oraz „Krajobrazy Papui – relacja z Zachodniej Papui”.


Komentujesz: Zamiast wagarów w pierwszy dzień wiosny

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wrocław, jelenia góra, dolnośląska organizacja turystyczna, spotkania podróżników, legnica


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie