Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zakopane zabija nie kryzys, a biurokracja

11-02-2009


Nasze konsulaty za wschodnią granicą ograniczają przyjazdy turystów – twierdzą zakopiańscy kwaterodawcy i opisują kuriozalne przepisy, które obowiązują rosyjskich gości, wybierających się do nas na narty - donosi "Tygodnik Podhalański".

 


Co roku problem jest ten sam kłopoty z wydawaniem wiz przez polskie placówki dyplomatyczne na Ukrainie i w Rosji. Przez te absurdy i utrudnienia gości ze Wschodu w Zakopanem jest coraz mniej - informuje "Tygodnik Podhalański".


– I trudno się im dziwić, że rezygnują z Zakopanego, a wybierają Alpy – tłumaczy dziennikarzom tygodnika właścicieli pensjonatów pod Giewontem. – Siedmioosobowa grupa Rosjan z Moskwy chciała przyjechać do mojego pensjonatu. Okazało się, że aby oni dostali polską wizę, muszę wysłać do naszej ambasady w Moskwie opłaconą za cały pobyt Rosjan fakturę - dodaje.


To co naszym urzędnikom zajmuje długie tygodnie, w austriackim konsulacie można załatwić niemal od ręki. Rosjanie by poszusować w Alpach mogą otrzymać wizę austriacką w jeden dzień.


źródło: travelpolska.pl
Komentujesz: Zakopane zabija nie kryzys, a biurokracja

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie