Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zakończyły się VI Podlaskie Targi Turystyczne


23-03-2011


W dniach 18 - 20 marca 2011 r. w Białymstoku odbyły się VI Podlaskie Targi Turystyczne, mające na celu promocję atrakcji turystycznych województwa jak i innych regionów Polski. Organizatorem targów od wielu lat jest Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.


W ciągu trzech dni zaprezentowało się łącznie ok. 665 instytucji, które rozmieszczone były na 56 stoiskach. Swoją ofertę prezentowali m.in. wystawcy z województwa warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i podlaskiego. Poza wymienionymi, pojawiły się także liczne reprezentacje z Litwy. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się stoiska, na których można było spróbować wielu przysmaków kuchni regionalnej. W „menu” znalazły się m.in. wędliny, sękacze, mrowiska czy też kwas chlebowy.


Podczas targów odbyły się Podlaskie Spotkania z Podróżami. Na stoisku przygotowanym przez Stowarzyszenie Czysty Świat odwiedzający mieli okazję porozmawiać z podróżnikami, kupić książki podróżnicze, obejrzeć eksponaty przywiezione z wojaży i spróbować egzotycznych potraw i napojów (m.in. yerba mate). Przez trzy dni miały miejsce multimedialne prezentacje i barwne opowieści podróżników o odległych zakątkach świata. Umożliwiły one poznanie innych kultur i obyczajów, a zarazem pozwoliły przenieść się na chwilę do innego, egzotycznego świata.


Podczas targów pod jednym szyldem "Odkryj jak to blisko - Piękny Wschód" prezentowały się regiony biorące udział w kampanii prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną, która 18 marca zorganizowała konkurs "Odkryj Piękny wschód Balonem" w którym nagrodą główną był bilet na lot balonem dla dwóch osób. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, podobnie jak prezentacje filmów promujących atrakcje turystyczne "Pięknego Wschodu".


Szczegółowe informacje na stronie www.podlaskieit.pl


Komentujesz: Zakończyły się VI Podlaskie Targi Turystyczne

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułu



Tagi: białystok, podlasie, kuchnia regionalna, targi turystyczne


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie