Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zagłosuj na Logo Turystyczne Dolnego Śląska19-07-2011


Jurorzy wybrali cztery najlepsze projekty w konkursie na Turystyczne Logo Dolnego Ślaska. Internauci mogą teraz głosować na projekt, który stanie się wizytówką regionu.


Dolny Śląsk, jeden z najpopularniejszych regionów wśród turystów, dotąd nie ma swojego logo turystycznego. Dolnośląska Organizacja Turystyczna ogłaszała konkurs na znak regionu już dwukrotnie. Pierwsza edycja została unieważniona, gdyż żadna z kilkudziesięciu prac nie spodobała się jurorom.


W drugiej odsłone konkursu, który adresowany był już tylko do profesjonalistów, czyli głównie do agencji reklamowych, wpłynęło 112 prac. Przedstawiały motyw labiryntu, twarz leśnej wróżki, tęczowe stopy, oko z lupą, zarys gór, rzek, zamków, ślężańskie rzeźby, uproszczony kontur regionu, a nawet profil orła na tle księżyca. Tym razem kapituła wybrała cztery najbardziej trafione, które zostaną poddane pod publiczne głosowanie.


- Zależy nam, żeby sami Dolnoślązacy wypowiedzieli się w tej sprawie i mieli udział w wyborze znaku, który stanie się wspólnym szyldem promującym turystykę całego regionu. Będą z niego mogli korzystać bezpłatnie wszyscy zainteresowani, zwłaszcza gminy oraz instytucje zajmujące się turystyką – powiedział Rajmund Papiernik, dyrektor DOT.


Uwzględniając opinie internautów, jury wybierze zwycięzcę we wrześniu.

Organizatorzy zwracają uwagę na kilka ważnych elementów, którymi powinien charakteryzować się zwycięski projekt:


- dobre logo to takie, które jest zwięzłe, rozpoznawalne i łatwo zapada w pamięć,
- nie powinno kojarzyć się z logotypami innych regionów. Powinno mieścić różnorodność regionu, a nie stawiać tylko na konkretną atrakcję,
- dobrze gdyby odwoływało się do tajemniczości, bo ona, zdaniem fachowców, określa charakter turystycznego Dolnego Śląska,
- logo będzie początkiem tworzenia całej identyfikacji wizualnej Dolnego Śląska. Musi więc równie dobrze wyglądać na materiałach reklamowych, koszulkach, wizytówkach, gadżetach.


Na Logo Turystyczne Dolnego Śląska można zagłosować TUTAJ


Źródło: DOT/wroclaw.gazeta.pl


Komentujesz: Zagłosuj na Logo Turystyczne Dolnego Śląska

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: dolnośląska organizacja turystyczna, dot, logo turystyczne dolnego Śląska, konkurs graficzny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie