Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zachodnia Polska pod śniegiem


08-11-2010


Od rana sypie w Pile i Świebodzinie.

Chociaż w kalendarzu jesień w pełni, na zachodzie Polski panuje już zima. Od rana śnieg pada w Pile, Zielonej Górze, Świebodzinie i Gorzowie Wielkopolskim. Zdjęcia pierwszego śniegu otrzymaliśmy od naszych internautów na Kontakt 24.
- Niewiele go, ale jest - piszą od rana na Kontakt 24 nasi internauci. Mowa o śniegu, który od wczesnych godzin sypie na zachodzie Polski, m.in. w Pile, Zielonej Górze, Barlinku, Gorzowie Wielkopolskim i Świebodzinie. Śnieg zapewne jednak nie utrzyma się długo, bo temperatura wynosi kilka stopni powyżej zera.


Według synoptyków, śnieg z deszczem i śnieg będzie też dzisiaj padać w górach - w szczytowych partiach Tatr i Karkonoszy. To wszystko za sprawą polarno-morskiej masy powietrza, która napływa nad północno-zachodnią część kraju.

Niskie ciśnienie i ciepło

W pozostałej części Polski dominują jednak dość wysokie temperatury, bo południe i wschód pozostają pod wpływem wilgotnego i ciepłego powietrza znad Morza Śródziemnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 977 hPa i będzie spadać.

W wielu miejscach pada też deszcz, a większe przejaśnienia są możliwe tylko we wschodniej połowie kraju. Temperatura wyniesie od 6 stopni na Pomorzu, 11 stopni w centrum i 15 stopni w Rzeszowie i Krakowie.

Podobna pogoda utrzyma się jutro. Będzie pochmurno, miejscami wystąpią opady deszczu, a w górach śniegu. Temperatura od 6 stopni na Wybrzeżu, 9-11 stopni w centrum i 12-14 stopni na południowym wschodzie.


źródło: www.tvn24.pl
foto: Sara2

Komentujesz: Zachodnia Polska pod śniegiem

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie