Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Za tydzień poznamy 7 Nowych Cudów Natury04-11-2011


Już blisko tydzień został do zakończenia światowego konkursu fundacji New7Wonders na 7 Nowych Cudów Natury. Polskę reprezentują w finale Mazurskie Jeziora. Listę 7 najpiękniejszych miejsc na świecie poznamy 11 listopada 2011 r. W tygodniu poprzedzającym to wydarzenie odbędą się aż trzy wydarzenia prezentujące uroki cudownych Mazur.


W dniach 8-11 listopada 2011 roku na terenie siedziby Parlamentu Europejskiego odbędzie się wystawa kreacji Pana Mateusza Obarka pt. „To Mazury nie…”. Na wystawę składa się 11 zdjęć oraz 11 fotogramów wykonanych w technologii 3D w o wymiarach 1000x700 mm. Wernisaż wystawy odbędzie się 8 listopada o godzinie 18.30. Podczas wernisażu zostaną zaprezentowane krótkie kilkuminutowe filmy o Warmii i Mazurach oraz film o udziale Mazurskich Jezior w konkursie na siedem nowych cudów natury wraz z teledysk hymnu „Mazurski Cud”. Podczas wydarzenia organizatorzy umożliwią oddawanie głosów na polskiego kandydata w konkursie w specjalnie przygotowanym stoisku. Uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział również w degustacji regionalnych smakołyków.


9 listopada 2011 r. w centrum Olsztyna, na parkingu przy ul. Mochnackiego, stanie Mazurski Tir - obrandowany samochodu typu tir. Wewnątrz samochodu znajduje się salka multimedialna ze stanowiskami komputerowymi do głosowania przez Internet oraz monitorem do wyświetlania materiałów filmowych, a także wystawa plansz 3D prezentująca uroki Mazur. Mobilną wystawa odwiedziła już Grunwald (lipiec) Warszawę (wrzesień), Gdańsk i Białystok (październik).


Wszyscy, którzy będą chcieli zobaczyć wystawę Mazur w wersji 3D będą mieli okazję do obejrzenia jej w dniach 10-24 listopada w Galerii Stary Ratusz WBP w Olsztynie. Wernisaż wystawy odbędzie się 10 listopada o godzinie 16.00.


Komentujesz: Za tydzień poznamy 7 Nowych Cudów Natury

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: 7 cudów świata, mazury cud natury, głosowanie, kraina wielkich jezior mazurskich


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie