Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Forum polsko-chińskie na targach TT Warsaw


03-07-2012


Zgodnie z prognozami Światowej Organizacji Turystyki w 2020 r. liczba podróżujących po świecie turystów chińskich przekroczy 100 milionów. To wielka szansa dla wielu krajów europejskich, w tym także dla Polski. Jednak w ubiegłym roku zaledwie 20 tysięcy Chińczyków odwiedziło nasz kraj, podczas gdy w tym samym czasie do Kraju Środka wyjechało trzy razy więcej turystów z Polski.


Aby zwiększyć efektywność prowadzonych działań promujących turystykę polsko-chińską, z inicjatywy Sun Yuxi – Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, przy współpracy z polskim Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polską Organizacją Turystyczną, w ramach XX Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2012, 28 września odbędzie się pierwsza edycja Polsko-Chińskiego Forum Turystycznego.


W najnowszej strategii rozwoju turystyki przyjazdowej do Polski, Chiny znalazły się na liście rynków priorytetowych. Mimo, że liczba turystów chińskich odwiedzających Polskę sukcesywnie rośnie, konieczne okazują się jednak działania zachęcające tamtejszych turystów do odwiedzenia naszego kraju.


Ponieważ Polska jest Krajem Partnerskim jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2012, celem Polsko-Chińskiego Forum Turystycznego jest rozwinięcie współpracy w zakresie turystyki pomiędzy Chińską Republiką Ludową a Polską, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zagadnienie turystyki przyjazdowej do naszego kraju. Z drugiej strony ma ono przedstawić naszym rodzimym turystom egzotyczny, ale i wyjątkowo zróżnicowany pod względem kulturowym i krajobrazowym rejon, jakim są Chiny, jako coraz bardziej dostępny dla nich kierunek podróży.


Przewiduje się, że w Polsko-Chińskim Forum Turystycznym weźmie udział około 40 przedstawicieli biur podróży i touroperatorów z Kraju Środka. Chińczycy będą mogli zapoznać się z wybranymi polskimi produktami turystycznymi, porozmawiać z tutejszymi operatorami, wymienić doświadczenia. Przedstawiciele Polski będą prezentować walory turystyczne różnych regionów kraju, miejsca warte odwiedzenia, możliwości tranzytowe, a także bazę noclegową. Organizatorzy mają również nadzieję, że podczas Forum zostaną podjęte wstępne ustalenia dotyczące ewentualnych wspólnych projektów.


Spotkanie odbędzie się 28 września w godzinach 10:00 – 13:00 w sali konferencyjnej C, Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska w Warszawie.


Więcej informacji na stronie www.ttwarsaw.pl


Komentujesz: Z ziemi chińskiej do Polski

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, tt warsaw, targi turystyczne


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie