Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Z Krakowa za Atlantyk na pokładzie samolotu Air Italy19-02-2011


Już w maju siatka połączeń z krakowskiego lotniska powiększy się o dwa nowe kierunki transatlantyckie. Wraca bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago oraz zostaje uruchomione nowe połączenie do Hamilton, nieopodal Toronto, w Kanadzie.


Reaktywacja lotów do Chicago oraz uruchomienie nowej trasy międzykontynentalnej jest możliwe dzięki współpracy i wspólnemu wysiłkowi władz województwa małopolskiego, władz Krakowa i Kraków Airport, kanadyjskiego biura podróży Panorama Travel&Tours, Air Italy Polska oraz przedstawicieli Konsulatu Stanów Zjednoczonych w Krakowie i Ambasady Kanady w Warszawie.


- Na sukces tego przedsięwzięcia pracowało wiele osób. Pragnę podkreślić, że projekt został zrealizowany tylko dzięki ogromnej determinacji władz województwa małopolskiego, władz miasta i krakowskiego portu. Nieocenione wsparcie otrzymaliśmy także ze strony Ambasady Kanady w Warszawie oraz Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. Jestem przekonany, że dzięki temu przedsięwzięciu turystyka przyjazdowa w Małopolsce będzie się intensywnie rozwijać. Kanadyjscy i amerykańscy turyści będą mogli odkryć piękno i niepowtarzalne zabytki południowej Polski, a podróżujący z Polski poznać uroki Kanady i Stanów Zjednoczonych - podkreśla Mariusz Szpikowski, Prezes Zarządu Air Italy Polska.


Do Chicago maszyna w barwach Air Italy Group wyruszy w swój pierwszy rejs 25 maja br. Loty do Stanów Zjednoczonych będą realizowane dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i środy. Pierwszy lot do kanadyjskiego Hamilton odbędzie się 27 maja 2011 roku. Do Hamilton pasażerowie będą mogli latać raz w tygodniu - w piątki. Obie operacje będą wykonywane szerokokadłubowym Boeingiem 767-200, który może zabrać 241 pasażerów w klasie ekonomicznej i 12 w klasie biznes. Na pokładzie będzie polska obsługa, która zaserwuje pasażerom tradycyjne polskie potrawy. Ten sam samolot będzie także wykonywał rejsy do Hamilton z Pragi i Budapesztu.Obydwa rejsy będą wykonywane w formule regularnego czarteru.


Szczegółowe informacje na stronie www.airitalypolska.com.pl

Źródło: Informacja prasowa Ciszewski PR


Komentujesz: Z Krakowa za Atlantyk na pokładzie samolotu Air Italy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, lotnisko, linie lotnicze, air italy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie