Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

XX Targi Turystyczne TT Warsaw za nami


17-10-2012


663 wystawców z 64 krajów świata już po raz 20. spotkało się, aby nawiązać lub podtrzymać zawodowe kontakty. XX Targi Turystyczne TT Warsaw odbyły się w dniach 27 - 29 września br. w Warszawie. Pierwszy dzień imprezy dedykowany był wyłącznie branży, która tradycyjnie przeznaczyła go na spotkania biznesowe.


Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w tym roku otrzymał Szlak Orlich Gniazd, trasa znana od pokoleń i dosłownie zadeptana przez wycieczki szkolne. Był to już dziesiąty konkurs POT na najlepszy produkt turystyczny roku. Wśród dziesięciu nagrodzonych certyfikatami znalazły się na przykład: Miasteczko TwinPigs – Westernowy Park Rozrywki w Żorach, który na głowę bije analogiczne miasteczko w słowackiej Tatralandii czy Świętokrzyski Park Archeo-Geologiczny, fundujący turystom spotkanie oko w oko z dinozaurami oraz wizytę w polskim Stonehenge.


Mimo czarnej serii, jaką był w tym roku upadek 10 biur podróży, czołowi gracze tego sektora nie zawiedli i wystawili się na targach z bogatą ofertą (Itaka, Wezyr Holidays, GTI Travel, Exim Tours, Oasis Tours, Viva Club, Sun & Fun Holidays, LogosTour i Logos Travel).

Najlepszym z najlepszych przypadły nagrody. I tak Wezyr Holidays został uhonorowany Kryształowym Globusem „Fair Play Turystyki Polskiej”, nagrodą przyznawaną polskim touroperatorom przez Polską Izbę Turystyki oraz MT Targi Polska. Z kolei rząd Portugalii przyznał srebrny „Medal za zasługi turystyczne” dla biura Itaka, doceniając najbogatszą na polskim rynku ofertę wyjazdową do Portugalii.


Drugiego dnia Targów - 28 września, z inicjatywy Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, przy współpracy z polskim Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polską Organizacją Turystyczną odbyła się pierwsza edycja Forum Polsko-Chińskich Biur Podróży. W forum wzięło udział blisko 40 przedstawicieli biur podróży i touroperatorów z Kraju Środka.


Targi obfitowały w ofertę szkoleń. Najciekawsze z nich to certyfikowane warsztaty dotyczące promocji i komunikacji firmy w Internecie, zorganizowane przez MT Targi Polska i Polską Organizację Turystyczną. Polska Izba Turystyki przygotowała warsztaty dla branży turystycznej pod hasłem „Kodeks EOS - Kodeks dobrych praktyk na rzecz zrównoważonego rozwoju turystyki”.


Nie zabrakło atrakcji czekających na warszawiaków i przyjezdnych, którzy odwiedzili TT Warsaw. W specjalnie przygotowanej strefie zimowej narciarze i snowboardziści mogli spróbować swoich sił na symulatorze zjazdowym, udostępnionym przez ośrodek „Czarny Groń” z województwa małopolskiego. W restauracji „Kuchnia dla narciarzy” serwowano ulubione przez amatorów śnieżnego szaleństwa przysmaki ze Słowacji, Czech, Włoch i Austrii.

Odwiedzający mogli również spotkać się z brązową medalistką Olimpiady w Londynie w windsurfingu - Zosią Noceti-Klepacką, która była gwiazdą konferencji prasowej Cypryjskiej Organizacji Turystycznej. Albo posłuchać opowiadań znanych podróżników: Beaty Pawlikowskiej, Olgi Morawskiej, zafascynowanej Włochami dziennikarki Anny Kłossowskiej i Anny Alboth, która prowadzi nagrodzonego przez National Geographic Traveler bloga „Rodzina bez granic”.


Na zakończenie pierwszego dnia imprezy, w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego, odbyła się wieczorna Gala, uświetniająca 20-lecie Targów TT Warsaw i Światowy Dzień Turystyki. Rozdano podczas niej, wspomniane wcześniej certyfikaty POT, a także nagrody w konkursie Homo Turisticus na najlepsze i najbardziej profesjonalne stoisko Targów TT Warsaw.


Szczegółowe informacje na www.ttwarsaw.pl


Komentujesz: XX Targi Turystyczne TT Warsaw za nami

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, tt warsaw, targi turystyczne


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie