Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na pokładzie OrkiestroLOT-u


08-01-2012


Dzisiaj o godz. 13.20, OrkiestroLOT wylądował na lotnisku w Warszawie. Na pokładzie Embraera 170 Polskich Linii Lotniczych LOT oklejonego czerwonymi sercami WOŚP był Jurek Owsiak, dziennikarze i zaproszeni goście, których po wyjściu z samolotu na płycie lotniska powitali Marcin Piróg, Prezes Zarządu LOT-u oraz Michał Marzec, Dyrektor PPL.


W tym roku, OrkiestroLOT zawiózł ekipę WOŚP już dzień wcześniej do Krakowa, aby stamtąd spokojnie dostała się do Zakopanego na oficjalne otwarcie XX Finału 8 stycznia.

Po uroczystym rozpoczęciu Finału w Zakopanem, OrkiestroLOT wrócił z Krakowa do Warszawy, gdzie nad lotniskiem najpierw wykonał tzw. niski przelot, a później z okazji obchodzonej w 2012 roku dwudziestej rocznicy działania WOŚP został powitany salutem wodnym na Lotnisku Chopina.


OrkiestroLOT w rejsie powrotnym z Krakowa był eskortowany przez dwa myśliwce F16.


Kolejny rok Kapitanem OrkiestroLOT-u był Sławomir Majcher, który w poprzednich latach pilotował także samoloty oklejone serduszkami, ale mniejsze bo Embraery 145 zwane „ołówkami”. Podczas tegorocznego XX Finału WOŚP, goście po raz pierwszy znaleźli się na pokładzie większego OrkiestroLOT-u czyli Embraerze 170.


W tym roku, wspierając XX Finał WOŚP, LOT przekazał także na licytację czapkę kapitańską podarowaną przez Kapitana Tadeusza Wronę, który 1 listopada 2011 roku wykonał awaryjne lądowanie na lotnisku w Warszawie. Co ważne, jest to ta sama czapka kapitańska, którą Kapitan Wrona miał w trakcie listopadowego wydarzenia. Aukcja prowadzona jest poprzez serwis Allegro i pozostało jeszcze 10 dni do zakończenia licytacji.


W poprzednich latach PLL LOT S.A. wielokrotnie wspierały akcję WOŚP oferując m.in. bilety lotnicze na potrzeby organizatorów lub na aukcje, a także oferując rejsy OrkiestroLOT-em w miejsca, gdzie odbywały się inauguracje Finałów WOŚP m.in. w ubiegłym roku do Katowic i dwa lata temu do Poznania.


Komentujesz: XX Finał na pokładzie OrkiestroLOT-u

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: wośp, wielka orkiestra świątecznej pomocy, orkiestrolot


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie