Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Ostatni weekend lipca z Muzeum Papiernictwa


24-07-2012


Nadchodzi wielkie Święto Papieru, impreza plenerowa z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Tegoroczny festyn odbędzie się 28 i 29 lipca w godzinach od 10.00 do 18.00 – niemal równo 450 lat od zapisania w dokumentach pierwszej informacji o młynie.


Od dwunastu lat pracownicy Muzeum Papiernictwa organizują dla zwiedzających Święto Papieru, rodzinną imprezę, której głównym celem jest popularyzowanie wiedzy o papierze i jego historii, jednak w przystępny dla wszystkich sposób, czyli poprzez zabawę i samodzielny udział w warsztatach. Taka forma spędzania wolnego czasu rok rocznie przyciąga do papierni tysiące zainteresowanych.


W tych dniach zaplanowano m.in. prezentację wystawy sztuki papieru Marii Diduch „Wewnętrzny ład przestrzeni” oraz warsztaty, podczas których każdy może samodzielnie wyczerpać kartkę papieru lub zabarwić ją historycznymi metodami: marmoryzowania czy shibori.


- Uczestnicy XII edycji mogą również wziąć udział w zajęciach origami, kaligrafii, badania właściwości papieru przy użyciu urządzeń metrologicznych, drukowania XIX-wieczną maszyną typograficzną, jak również samodzielnie wykonać sobie strój z papieru i zaprezentować go podczas muzealnych pokazów mody – opowiada Marta Nowicka z Muzeum Papiernictwa.


Dużym wydarzeniem podczas pierwszego dnia festynu będzie również uroczyste odtworzenie partnerstwa w 15. jego rocznicę, pomiędzy Dusznikami-Zdrojem a Novym Městem nad Metují (z Republiki Czeskiej). „Kapsuła czasu” zawierająca dokument, spisany oczywiście na papierze wykonanym w młynie, zostanie uroczyście zakopana na dusznickim Placu Warszawy.


Szczegółowe informacje na stronie www.muzpap.pl


Komentujesz: XII Święto Papieru w Dusznikach Zdroju

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: duszniki zdrój, Święto papieru


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie