Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2160)

XII Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi


29-01-2013


2 lutego 2013 roku, w Kowarach (woj. Dolnośląskie) odbędzie się XII Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi. Początek imprezy i start pierwszej załogi o godz. 10.00.


Sanie rogate początkowo służyły do zwożenia drewna z lasów położonych wysoko w górach. W XIX wieku zjazdy nimi stały się jednak jedną z głównych atrakcji Karkonoszy. Dziś ten rodzaj rozrywki przeżywa swój renesans.


Udział w konkursie zgłosiło już 80 drużyn. Organizatorzy liczą na udział 100 załóg i zachęcają do rejestracji w zawodach. Zjazdy odbędą się w trzech kategoriach: Mistrzostwa Polski, Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi i Załogi Samorządowe. Zapisy przyjmowane będą 31 stycznia, do godz. 14:00.


Pierwsze sanie ruszą na trasę 2 lutego, o godzinie 10:00. Wystartują poniżej Sulickiego Rozdroża, meta zaś znajdować się będzie przy Sztolniach Kowary. Na godzinę 15:00 zaplanowano uroczyste rozdanie nagród zwycięskim załogom sań. Dla najlepszych przygotowano pamiątkowe statuetki wykonane z lokalnych minerałów.


Imprezie towarzyszyć będzie Festyn przy Sztolniach Kowary, w ramach którego od godziny 11:00 odbędą się koncerty lokalnych zespołów . Pomiędzy występami organizatorzy przewidzieli konkursy z nagrodami.


Szczegółowe informacje, w tym formularz rejestracyjny, na stronie www.kowary.pl


Komentujesz: XII Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kowary, zjazd saniami rogatymi


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie