Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

XI Karpacki Jarmark Turystyczny28-07-2011


Karpacki Jarmark Turystyczny to jedna z ważniejszych imprez turystyczno–kulturalnych w województwie podkarpackim, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów i mieszkańców regionu.


Impreza odbędzie się w dniach 30-31 lipca 2011 br. w Parku „Pod Dębami” w Ustrzykach Dolnych. Jarmarkjest okazją do prezentacji tego, co stanowi o atrakcyjności turystycznej Podkarpacia i całych Karpat, czyli potencjału przyrodniczego oraz historyczno-kulturowego.


Do udziału w imprezie zaproszeni zostali wystawcy z karpackich regionów Polski, Słowacji i Ukrainy. Miejsce na swoje ekspozycje znajdą: biura turystyczne, właściciele obiektów noclegowych i gastronomicznych, artyści, rękodzielnicy i producenci żywności oraz organizacje, instytucje i przedsiębiorstwa w szczególny sposób wpływające na rozwój turystyki karpackiej oraz związane z ochroną dziedzictwa przyrodniczego i historyczno-kulturowego.


W ramach imprezy organizowane będą pokazy, konkursy i zabawy edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie zabraknie też cieszących się zawsze dużym zainteresowaniem potraw regionalnych przygotowywanych i podawanych przez koła gospodyń wiejskich i lokalnych restauratorów. Oprawą całej imprezy będą towarzyszące jej występy zespołów muzycznych z krajów karpackich – w tym roku: z Polski, Ukrainy i Węgier.


Tegoroczny Jarmark wejdzie w skład cyklu imprez pod nazwą III Karpackie Dni Zielonej Turystyki - wspólnie z 2 innymi imprezami organizowanymi w Bieszczadach: XI Świętem Chleba (Dźwiniacz Dolny, 7 sierpnia 2011 roku, organizator: Stowarzyszenie Agroturystyczne Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne – „Bieszczady”) oraz III Festiwalem Dzikie Karpaty (Lutowiska, 20-21 sierpnia 2011 roku; organizatorzy: Fundacja Bieszczadzka, Gmina Lutowiska).


Karpackie Dni Zielonej Turystyki to pomysł na wspólną, a więc bardziej efektywną promocję cyklu imprez plenerowych w Bieszczadach, a docelowo również w innych przygranicznych subregionach Podkarpacia i Karpat Wschodnich, które są (1) organizowane przez Fundację Bieszczadzką lub (2) które posiadają certyfikat GoToCarpathia – przyznawany za wysokiej jakości usługi i produkty ekoturystyczne w Karpatach Wschodnich.


Komentujesz: XI Karpacki Jarmark Turystyczny

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: dni zielonej turystyki, karpaty, ustrzyki dolne, karpacki jarmark turystyczny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie