Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

1 grudnia wystartował nowy portal społecznościowy Mapa Kultury07-12-2010


"Kultura cię zaskoczy - zaskocz innych, opowiedz o swoim miejscu" - to hasło wyrażające ideę pierwszego ogólnopolskiego portalu społecznościowego mapakultury.pl, który uruchomiono 1 grudnia 2010 roku. Celem strony jest zachęcenie do poznawania kultury lokalnej i dzielenia się swoimi relacjami z innymi.


Wszyscy miłośnicy kultury będą mogli zamieścić informacje o ciekawostkach, historiach oraz wydarzeniach, które kształtują tożsamość miejsc i społeczności. Dzięki stronie będzie można przekonać się, że polska kultura jest intrygująca, pełna niespodziewanych faktów, możliwych do odkrycia, jeśli tylko chce się ją poznać.Mapa Kultury jest tworzona przez jej użytkowników. Na portalu można m.in. opisać swoje ulubione "kulturalne" miejsce, zaprezentować wyjątkową, lokalną historię, stworzyć własny szlak turystyczno-kulturowy. Można także dowiedzieć się więcej o wybranym regionie Polski, miejscu lub osobie z nimi związanej. Wszystkie wpisy mogą być komentowane i oceniane przez użytkowników, stając się tym samym interaktywnym źródłem informacji i miejscem dyskusji o "małej historii" Polski.


Wyszukiwarka jest oparta na platformie Google Maps, która w przyszłości będzie nadal rozwijana o nowe funkcjonalności, takie jak: możliwość tworzenia szlaków tematycznych zwierających lokalizację GPS, przesyłanie treści oraz zdjęć z telefonów komórkowych, tworzenie wirtualnych wycieczek w oparciu o Google Earth. Dodatkowo portal będzie przystosowany dla osób niewidomych i niedowidzących poprzez dwie funkcjonalności: możliwość powiększania treści oraz syntezator mowy IVONA pozwalający przekształcać tekst do mowy o naturalnym, ludzkim brzmieniu.


Projekt jest wspólną inicjatywą Narodowego Centrum Kultury oraz
Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Źródło: rotwl.pl

Foto: rotwl.pl

Komentujesz: Wystartował nowy portal społecznościowy Mapa Kultury

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: centrum kultury, social media, mapa kultury, portal społecznościowy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie