Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wyspy Wielkanocne, czyli święta w Świnoujściu


 02-04-2010


Malowanie gigantycznej 2-metrowej pisanki i degustacja tradycyjnego żuru, rekord w jedzeniu jaj na twardo, tradycyjne malowanie pisanek, wielkanocne smaki przy muzyce i degustacje faszerowanych jajek, przyrządzonych na niezliczoną ilość sposobów a także smakowanie wielkanocnych słodkości.

 


To tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała dla turystów i mieszkańców Świnoujska Organizacja Turystyczna razem z najlepszymi restauracjami w mieście.


W każdej restauracji będzie specjalne menu z potrawami związanymi z Wielkanocą. Będą te tradycyjne jak żurek, faszerowane jajka, ale też te zaskakujące, jak świąteczna pizza, danie rodem z Francji czy też pyszne jajeczne desery.


- Szczegółowy program będzie rozdawany w piątek popołudniu oraz sobotę dopołudnia przy promach. Będzie on także dostępny w Centrum Informacji Turystycznej oraz na stornie internetowej www.swinoujscie.turystyka.pl – mówi Anna Starosta ze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej. – Liczymy na to, że turyści, którzy zdecydują się na coraz modniejsze spędzanie świąt poza domem, wybiorą Świnoujście, gdzie jest coś więcej niż tylko spacery pięknym wybrzeżem.


Michał Barkas, prezes ŚOT dodaje, że Wielkanoc to pierwszy z pozasezonowych weekendów kiedy organizacja chce zintensyfikować swoje działania.

- Polacy stają się coraz bardziej aktywni turystycznie i częściej podróżują również poza szczytem letniego sezonu. Chcemy, by w Świnoujściu mogli oni ciekawie spędzić czas również wiosną i jesienią, gdy pogoda nie zawsze jest plażowa. Stąd zrodził się pomysł organizacji przed i po sezonie serii eventów, z których pierwszym są "Wyspy Wielkanocne". To element nowej strategii Świnoujskiej Organizacji Turystycznej - wyjaśnia Michał Barkas.


- Zapraszając turystów do Świnoujścia, chcemy pokazać, że to jedno z piękniejszych miejsc na wybrzeżu, położone jest aż na 44 wyspach. Ma najszerszą plażę i najwyższą latarnię morską w Polsce.


- Niezliczone trasy rowerowe, bliskość do granicy z Niemcami a także połączenie promowe ze Skandynawią – to tylko niektóre z kolejnych walorów naszego kurortu – jak dodają sami mieszkańcy.


źródło: podroze.onet.pl/swinoujscie.turystyka.pl

zdjęcia: swinoujscie.turystyka.pl
Komentujesz: Wyspy Wielkanocne, czyli święta w Świnoujściu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie