Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wyprawa rowerowa Titicaca 201108-08-2011


Już wkrótce kilku śmiałków wyruszy na wyprawę rowerową wzdłuż brzegu Titicaca w Peru. Będzie to pierwsza na świecie próba wytyczenia szlaku rowerowego wzdłuż wybrzeża największego wysokogórskiego jeziora świata. Patronat nad wyprawą objęła Fundacja Marka Kamińskiego.


Czterotygodniowa wyprawa, która odbędzie się w sierpniu-wrześniu 2011 r., będzie wymagała od uczestników sporego wysiłku. Mają oni zamiar pokonać prawie 2000 km po słabo zaludnionym terenie, na wysokości powyżej 3800m.n.p.m.


Planowana trasa

- Z Polski zamierzamy dostać się samolotem do stolicy Peru - Limy. Biorąc pod uwagę fakt, iż na wyprawę możemy poświęcić tylko 4 tygodnie, trasa pokonywana rowerem jest nieco ograniczona. Chcąc jak najlepiej poznać ten południowoamerykański kraj, zmuszeni będziemy korzystać także z publicznych środków transportu. Przewidywana trasa rowerowa to około 2000 km po peruwiańskich drogach i bezdrożach. Z Limy transportem lokalnym chcemy dotrzeć do Arequipy, gdzie chcemy zrobić zakupy i odbyć 1 dniową aklimatyzację na wysokości 2300 m.n.p.m. Następnie udamy się do Puno zlokalizowanego przy jeziorze Titicaca. Ze względu na osiągniętą wysokość także tutaj przeznaczymy dzień na aklimatyzację. Kolejne dni to już objeżdżanie jeziora. Po wypełnieniu naszego pierwszego celu skierujemy swoje rowery do oddalonego o 600 km. Cuzco, które było pierwszą stolicą Imperium Inków w Peru. W planach jest zwiedzanie miasta oraz twierdzy w Sacsahuamán. Później chcemy odwiedzić miasta związane ze starożytnym Imperium Inków takich jak Ollantaytambo, czy też najlepiej zachowane i najsłynniejsze Machu Picchu. Przy niedomiarze zmuszeni będziemy użyć transportu publicznego tak, aby zdążyć na powrotny samolot do Polski - informują uczestnicy.


Konferencja prasowa uczestników wyprawy odbędzie się na 2 dni przed wylotem, tj. 11.08.2011 o godz. 11.00 w Gdańsku (Politechnika Gdańska, Gmach Główny, ul. Narutowicza 11/12, sala 300).


Więcej informacji na stronie www.peru2011.cba.pl


Komentujesz: Wyprawa rowerowa Titicaca 2011

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wyprawa rowerowa, fundacja marka kamińskiego, titicaca 2011


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie