Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wyciągi wciąż otwarte


26-03-2010

 

Na trasach większości podhalańskich stacji narciarskich nadal panują dobre warunki narciarskie. W godzinach południowych śnieg jest mokry i ciężki, ale po zakończeniu pracy wyciągów na stoki ruszają ratraki i rano trasy są wyrównane, a śnieg szybki. Miejscami pojawia się nawet tak lubiany przez narciarzy firn.


Nadal dobre warunki panują na trasach stacji narciarskich w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, Jurgowie i Czarnej Górze. Zapraszają także Małe Ciche, Murzasichle i Gliczarów. W Zakopanem czynne są Harenda, Nosal, Szymoszkowa i górna polana Gubałówki. W rejonie Nowego Targu można m.in. pojeździć na Długiej Polanie i Zadziale. W Szczawnicy czynne są trasy na Palenicy i Szafranówce.


Dobre warunki narciarskie panują na trasach w rejonie Kasprowego Wierchu. Czynne są tam koleje linowa oraz obie krzesełkowe. Pokrywa śnieżna w kotłach Goryczkowym i Gąsienicowym jest zróżnicowana - od 20 do około 160 cm. Do Kuźnic można zjechać nartostradą z Goryczkowej, jednak miejscami śnieg jest wytopiony a na trasie można napotkać kamienie i korzenie. Z powodu braku śniegu zamknięta jest nartostrada z Gąsienicowej.


Wysokie temperatury i topniejący śnieg spowodowały, że część mniejszych wyciągów i niżej położonych stacji narciarskich zmuszona była zakończyć już sezon zimowy. Tak stało się m.in. na Maciejowej, w Chabówce i Spytkowicach.

 

źródło: PAP/turystycznapolska.pl


Komentujesz: Wyciagi wciąż otwarte

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie