Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wszystkie rodzaje piw świata tylko w Żywcu


30-05-2012


Niespełna trzy tygodnie dzielą nas od wielkiego święta miłośników piwa – Festiwalu Birofilia 2012, który odbędzie się 15 i 16 czerwca w Żywcu. Podczas tegorocznej edycji otwarta zostanie Aleja Piw Świata, w której będzie można spróbować ponad 350 piw w kilkudziesięciu stylach piwnych z całego świata. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie można poznać jednocześnie aż tyle piw. A jeśli zasmakują – każdy uczestnik będzie mógł je kupić.


Co roku kilka tysięcy ludzi z całej Polski a także innych krajów Europy przyjeżdża do Żywca, aby wziąć udział w największym polskim festiwalu piwa oraz spróbować wyjątkowych gatunków, często niedostępnych na naszym rynku. Festiwal Birofilia 2012 będzie obfitował w niespodzianki dla smakoszy. Podczas zeszłorocznej edycji można było spróbować 155 piw w kilkunastu stylach piwnych. Natomiast w tym roku Aleja Piw Świata zaoferuje ich aż 350. Goście Festiwalu będą mieli szeroki wybór piw z Czech, Austrii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Niemiec, ale nie tylko. Organizatorzy postarali się również o obecność produktów z bardziej nietypowych miejsc takich jak Trynidad, Mauritius czy Sri Lanka.


Miłośnicy piwa będą testować wszystkie złociste trunki wykorzystując kufelki o poj. 0,1 l. Za 1-3 żetony dostępne na terenie i tylko w czasie Birofiliów mogą napełnić je jednym z ponad 350 piw świata. Te które zasmakują najbardziej będzie można kupić na specjalnym stoisku.


Piwosze, którzy przyjadą do Żywca 15 - 16 czerwca będą mogli sprawdzić jak smakują takie piwa jak:

- Piwa Westvleteren Blond i Westvleteren 8, które są niemal niedostępne - sprzedaż prowadzi wyłącznie browar Trapistów - Westvleteren. Zasady kupna są niezwykle zaostrzone, jednorazowo można nabyć maksymalnie po skrzynce na osobę.

- Kilku piw warzonych w stylu Russian Imperial Stout / Imperial Stout, które jest bardzo mocnymi piwami warzonymi początkowo przez browar Thrale's w Londynie jako piwa eksportowe na dwór carskiej Rosji.

- Wiele mocno chmielonych piw w stylach English India Pale Ale, American India Pale Ale i w końcu Imperial India Pale Ale produkowanych przez najbardziej kreatywne browary angielskie i amerykańskie.

- Belgijskich piw szampańskich: Deus, Malheur Bière Brut i Malheur Dark Brut fermentowanych drożdżami szampańskimi, które po okresie leżakowania w Szampanii są rozlewane do oryginalnych butelek jak francuskie specjały.

- Wyjątkowej kolekcji piw długo dojrzewających w beczkach tzw. Wood-Aged Beer, które dla znawców tematu są największymi rarytasami wśród całej rodziny piw.


Festiwal Birofilia odbędzie się 15-16 czerwca na terenie Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, w którym warzy się piwo nieprzerwanie od 156 lat. Festiwal Birofilia to największe w Polsce spotkanie całego piwnego świata: piwowarów domowych, restauracyjnych i przemysłowych, kolekcjonerów piwnych akcesoriów, mistrzów piwowarstwa i innych miłośników chmielowego napoju.


Uczestnicy Festiwalu mogą liczyć na wiele atrakcji. Obok zwiedzania Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu i Muzeum Browaru, będą degustować piwa uwarzone przez piwowarów domowych i restauracyjnych oraz wymieniać się etykietami, kapsami, podkładkami, kuflami i innymi piwnymi atrybutami. Wezmą również udział w warsztatach warzenia piwa i będą mogli porozmawiać osobiście z największymi autorytetami w piwnym świecie.


Kulminacyjnym punktem imprezy będzie wybranie przez międzynarodowych mistrzów piwowarstwa Grand Championa Birofilia 2012 – najlepszego piwa domowego w Polsce. Piwowar domowy, który stworzył to najlepsze piwo roku w nagrodę uwarzy je ponownie – tylko nie w kuchni czy piwnicy a w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie i nie w objętości 20 l a kilka tysięcy razy większej. Wszyscy mieszkańcy Polski będą mogli kupić Grand Championa Birofilia 2012 jak zwykle 6 grudnia 2012 r. w Mikołajki, kiedy to trafi on do wybranych sklepów w całej Polsce.

Wstęp na Festiwal Birofila jest bezpłatny.


Więcej informacji na stronie www.festiwal-birofilia.pl


Komentujesz: Wszystkie rodzaje piw świata tylko w Żywcu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: żywiec, browar żywiec, birofilia, festiwal piwa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie