Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wisła ugości kolejną odsłonę narciarskich Mistrzostw Polski Amatorów PZN03-03-2011


4 marca, po krótkiej przerwie w zawodach, narciarze amatorzy znów powrócą do rywalizacji. Areną nadchodzącej imprezy będą stoki opadające do doliny Łabajów z beskidzkiej góry Stożek wznoszącej się na wysokość niemal 1000 m. n.p.m. Rywalizacja jest częścią projektu Tauron Bachleda Ski, którego celem jest odnowa narciarstwa alpejskiego w Polsce.


Miejscem rozegrania zawodów będzie jeden z ciekawszych ośrodków narciarskich nieopodal Wisły w Beskidzie Śląskim, oferujący trasy o przewyższeniu sięgającym 250 metrów. W jego obrębie znajduje się nawet fragment stoku oznaczonego kolorem czarnym, co świadczy o wysokim stopniu trudności tego odcinka.


Aby uzyskać prawo do startu w finale cyklu Mistrzostw Polski Amatorów, zawodnicy muszą znaleźć się choć raz wśród najlepszej ósemki w swojej grupie wiekowej. W Wiśle walczyć będą oni także o dodatkową nagrodę czekającą na zwycięzcę - Puchar Stożka. Trofeum to ma długą tradycję, w tym roku bowiem zostanie wręczone już po raz XXV.


Ciekawostką jest fakt, że na szczycie Stożka znajduje się najstarsze schronisko górskie w Beskidzie Śląskim – działa od roku 1922. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również turystyczne przejście graniczne do Czech. Biorąc udział w zawodach lub kibicując zawodnikom, będzie można więc zafundować sobie małą wycieczkę do naszych południowych sąsiadów.


Projekt Tauron Bachleda Ski to nie tylko seria zawodów dla amatorów. Jego celem jest znalezienie alpejczyka zdolnego pobić wyniki sportowe Andrzeja Bachledy – Curusia sprzed lat.


Więcej informacji na stronie www.tauronbachledaski.pl


Komentujesz: Wszędzie dobrze ale w Wiśle najlepiej...

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wisła, narty, narciarstwo, jazda na nartach


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie