Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Nauka kluczem do natury19-09-2011


15 września we Wrocławiu rozpoczął się XIV Dolnośląski Festiwal Nauki. Podczas trwającej do 28 października imprezy odbędzie się ponad tysiąc wydarzeń edukacyjnych z zakresu wszystkich dziedzin wiedzy. W ramach wydarzenia zaplanowano liczne wykłady, warsztaty, pokazy oraz debaty. Tegorocznej edycji przyświecać będzie hasło: „nauka kluczem do natury”.


Jak podkreślają organizatorzy głównym celem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki jest prezentacja różnych dziedzin nauki w dostępny sposób.


- Chcemy przybliżyć tematy, problemy, które rozwiązuje nauka, (...) pokazać jej postęp w różnych dyscyplinach oraz nowe kierunki, jak biotechnologia, nanotechnika i nanotechnologia. (...) W atrakcyjnej, zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie staramy się prezentować osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy - podkreślono w informatorze tegorocznej edycji festiwalu.


Z uwagi na trwający Rok Marii Skłodowskiej-Curie, w programie imprezy szczególne miejsce zajmuje chemia. W czwartek została udostępniona wystawa "Życie i dokonania Marii Skłodowskiej-Curie", którą przygotowały Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz Archiwum Polskiej Akademii Nauk.


Duży blok wydarzeń w ramach festiwalu zostanie poświęcony 200-leciu medycyny wrocławskiej. Będzie można wysłuchać m.in. wykładów na temat historii genetyki sądowej w Breslau i Wrocławiu oraz dziejów wrocławskiej chirurgii. Zaplanowano również zwiedzanie budynków wrocławskiej Akademii Medycznej.


Bogato reprezentowane będą również nauki humanistyczne oraz różne dziedziny sztuki. Jedną z imprez wiodących będzie panel "Wrocławskie teatry na Dolnośląskim Festiwalu Nauki". W jego ramach odbędą się warsztaty aktorskie, przygotowano również spektakle i odczyty prowadzone przez aktorów wrocławskich teatrów.


We Wrocławiu Dolnośląski Festiwal Nauki potrwa do 21 września. Później sceną wydarzeń festiwalowych będą m.in. Legnica, Zgorzelec, Głogów i Wałbrzych. W tym ostatnim mieście festiwal zakończy się 28 października.


Źródło: PAP - Nauka w Polsce


Komentujesz: Wrocław: XIV Dolnośląski Festiwal Nauki

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wrocław, dolny śląsk, festiwal nauki, dolnośląski festiwal nauki


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie