Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wrocław: aplikacja mobilna na Euro 2012


25-05-2012


Wrocław, miasto–gospodarz UEFA EURO 2012, udostępnia oficjalną miejską aplikację mobilną na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Wrocław – przewodnik miejski to darmowa aplikacja przygotowana w polskiej i angielskiej wersji językowej.


- Aplikacja jest wyjściem naprzeciw światowym tendencjom rynkowym w dziedzinie technologii mobilnych – mówi Paweł Romaszkan, dyrektor Biura Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia.

- Skierowana jest zarówno do turystów odwiedzających Wrocław, jak i do mieszkańców szukających najbardziej aktualnych informacji o życiu kulturalnym i rozrywkowym miasta. Wszystkie dane zawarte w aplikacji pobierane są podczas aktualizacji z bazy portalu miasta www.wroclaw.pl, co gwarantuje ich jakość – dodaje.


Znajdziemy tu aktualne informacje o wydarzeniach w mieście, takich jak wystawy, koncerty, imprezy sportowe oraz repertuar kin i teatrów. Przewodnik mobilny, opracowany przez Amistad Group, zawiera opisy ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych – zabytków, muzeów, miejsc dla dzieci, parków, pubów, restauracji, obiektów sportowych, a także trasy spacerowe i biegowe po najciekawszych zakątkach Wrocławia. Ważnym elementem aplikacji są rozkłady jazdy z wyszukiwarką połączeń. Wszystkie znajdujące się w bazie wydarzenia, miejsca, a nawet przystanki autobusowe i tramwajowe zapisać można w specjalnym plannerze.


Aplikacja działa także trybie offline, co oznacza, że po jej pobraniu użytkownicy mogą korzystać między innymi z rozkładów jazdy, spisu ulic czy informacji dotyczących ich najbliższego otoczenia bez konieczności nawiązywania połączenia z Internetem.


- Co najważniejsze, aplikacja mobilna wykorzystuje geolokalizację – czyli lokalizację GPS użytkownika, dostosowując do niej wyświetlane informacje – wyjaśnia Tomasz Ostrowski, prezes Amistad Group.

- Aplikacje Treespot bazują na innej zasadzie funkcjonalnej niż typowy przewodnik mobilny. Kluczem jest hasło tu i teraz – istotne jest to, co dzieje się wokół użytkownika w czasie i miejscu, w którym akurat jest – jakie atrakcje i zabytki pojawiają się na drodze zwiedzającego, które kawiarnie w pobliżu są w danej chwili otwarte, gdzie akurat odbywają się jakieś imprezy. System ten można określić mianem mobilnego systemu informacji miejskiej – dodaje.


Więcej informacji na stronie www.wroclaw.pl


Komentujesz: Wrocław: aplikacja mobilna na Euro 2012

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: wrocław, euro 2012, aplikacja mobilna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie