Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wolsztyn: Parada Parowozów 201214-03-2012


Parowozy z Czech, Niemiec, Węgier i Polski, a wśród nich legendarna „Piękna Helena”, artyści, gwiazdy estrady i spektakl „Światło, dźwięk, para” z wykorzystaniem laserów i pirotechniki. To atrakcje kolejnej Parady Parowozów w Wolsztynie, która odbędzie się 28 kwietnia br.


Tradycyjnie w ostatni weekend kwietnia wolsztyńska parowozownia będzie miejscem spotkania miłośników kolei. Głównymi bohaterami imprezy w sobotę, 28 kwietnia, będą parowozy. Udział w paradzie weźmie kilkanaście zabytkowych maszyn, a wśród nich najstarszy czynny w Polsce, obchodzący właśnie stulecie, parowóz Ol12.


Swoją urodą będzie przyciągać uwagę widzów lokomotywa Pm36, zwana „Piękną Heleną”, zdobywczyni złotego medalu na Wystawie Techniki i Sztuki w Paryżu w 1937 roku. Podwoje dla zwiedzających otworzy zabytkowa, ponadstuletnia parowozownia, w której zachowano historyczne urządzenia i sprzęt do naprawy i utrzymania parowozów. Interesująco zapowiada się także pokaz obrządzania parowozów. Paradzie będą towarzyszyć konkursy i pokazy, m.in. mistrzów akrobatyki. Gwiazdami wieczoru będą Ingrid, Stachursky i zespół Feel.


Kulminacyjnym punktem imprezy będzie widowisko pt. „Światło, dźwięk, para”. W spektaklu zobaczyć będzie można majestatyczne, buchające parą lokomotywy w specjalnie przygotowanej na tę okazję muzycznej aranżacji oraz efektownej oprawie świetlnej i pirotechnicznej. Pełen atrakcji dzień uwieńczy dyskoteka, którą poprowadzi Hirek Wrona.
Parowozowy piknik cieszy się dużą popularnością i co roku gromadzi dziesiątki tysięcy widzów nie tylko z kraju, ale także z wielu państw europejskich, a nawet miłośników kolei z Azji i Australii. Parada odbywa się w wolsztyńskiej parowozowni, która istnieje od ponad 100 lat i jako jedyna w Europie prowadzi planowy ruch pociągów przy wykorzystaniu lokomotywy parowej.

Od 2003 roku gospodarzem i mecenasem Parowozowni Wolsztyn jest spółka PKP CARGO.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Wolsztyn: Parada Parowozów 2012

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wolsztyn, parada parowozów, parowozy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie