Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Województwo Pomorskie na Targach ITB w Berlinie10-03-2011


Od 8 marca trwają w Berlinie targi turystyczne ITB. Polska po raz pierwszy jest Krajem Partnerskim wydarzenia. Specjalną akcję promocyjną przygotowała Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.


Ceremonia otwarcia, która miała miejsce w przeddzień targów utwierdziła w przekonaniu, że Berlin jestm centrum spotkań najważniejszych ludzi z branży. Obecni byli m.in. szefowie największych biur podróży, hotelarze oraz organizacje turystyczne. Tuż przed prezentacją dla 5000 osób, Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz zapraszał do Polski.


Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu, to przesłanie Marcela Prousta jest dla turystyki niezwykle aktualnym. Zapraszam do odkrycia Polski na nowo – mówił minister.


Owacjami na stojąco przywitany został prezydent Lech Wałęsa, którego zapytano o swoje ulubione miejsce w Polsce.


Gdańsk wyboru mam – nie z urodzenia, ale z wyboru i wszystko co najlepsze w moim życiu związane jest z Gdańskiem – odpowiedział prezydent.


Z ciekawą inicjatywą wyszła Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Podczas pierwszych dwóch dni berlińskich targów, odwiedzający mogli spotkać ubranych w podróżnicze stroje statystów, którzy rozdawali zwiedzającym torby w kształcie przypominającym podróżne walizy. Ta nieco nostalgiczna stylistyka ma symbolizować trwałość wspaniałych wspomnień, jakie każdy może zachować po udanej wizycie w Gdańsku, Gdyni, Sopocie czy w innych atrakcyjnych miejscach Województwa Pomorskiego.


Do rozdania przygotowano 10 tys. toreb. Na stoisku koordynowanym przez Pomorską Regionalna Organizację Turystyczną można spotkać przedstawicieli Sopotu, Słupska, Ustki, Malborka, Łeby czy Wejherowa. Na osobnym stoisku związanym z promocja Euro 2012 prezentuje się Miasto Gdańsk.


Cieszę się, że udaje nam się wpisać w kampanię Polski, prowadzoną w niespotykanej dotąd skali. Pomorska ekspozycja wraz z ciekawą akcją towarzyszącą Trójmiasta przyczyniła się do jeszcze lepszego odbioru naszej oferty – przekonywał Wojciech Kreft, dyrektor Biura Zarządu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Województwo Pomorskie na Targach ITB

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: berlin, pot, targi turystyczne, pomorskie, itb


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie