Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Włochy: Pierwsze na świecie muzeum lodów


15-10-2012


We włoskiej miejscowości Anzola otwarto pierwsze na świecie muzeum lodów. Zwiedzający mogą poznać historię lodów, sięgającą - według niektórych ekspertów - roku 1800 przed naszą erą, gdy w Mezopotamii używano śniegu do chłodzenia napojów.


Na wielkiej stałej ekspozycji w regionie Emilia-Romania, uważanym za kolebkę najlepszej włoskiej kuchni, zaprezentowano bogate dzieje i tradycję produkcji lodów.

Największą atrakcją są różnego rodzaju degustacje wytwarzanych na miejscu przysmaków. Muzeum zostało urządzone w jednym z budynków na terenie fabryki znanej na całym świecie włoskiej firmy produkującej maszyny do lodów. Przedstawione zostały pierwsze prymitywne sposoby ich wytwarzania w dawnych czasach oraz najnowocześniejsze urządzenia.


Jest też 10 tysięcy fotografii i archiwalnych dokumentów, które obrazują powolny rozkwit tej branży i bezdyskusyjny prymat Włoch w tej dziedzinie.

 

To już druga oryginalna inicjatywa potentata na rynku produkcji maszyn, który kilka lat wcześniej, również koło Bolonii powołał Uniwersytet Lodów, oblegany przez uczniów z całego świata. W laboratoriach uniwersytetu uczestnicy płatnych kursów poznają tajniki wytwarzania lodów po to, by potem otworzyć włoskie lodziarnie w swoich krajach.

Uczniowie eksperymentują też z takimi nowinkami, jak lody o smaku czerwonego wina, oliwy, parmezanu czy bazylii.


Źródło: PAP/ turystyka.interia.pl


Komentujesz: Włochy: Pierwsze na świecie muzeum lodów

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: włochy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie