Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Linie lotnicze Wizz Air przewiozły w ubiegłym roku 14 proc. więcej pasażerów09-01-2011

 

 

4,1 mln pasażerów przewiozła w ubiegłym roku linia lotnicza Wizz Air na trasach z i do Polski. To o 14 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym roku przewoźnik uruchomi loty z Gdańska do Stavanger i Arhus oraz z Poznania do Barcelony. 

 

W czwartkowym komunikacie Wizz Air podsumował miniony rok. Przewoźnik obsługuje obecnie całoroczne loty z Polski na 68 trasach, ma też pięć tras sezonowych. Bezpośrednio zatrudnia w Polsce 478 osób, a pośrednio - jak wyliczyli przedstawiciele linii - zapewnia pracę dla ok. 4,1 tys. osób w infrastrukturze i obsłudze przemysłu lotniczego.

 

Węgierski Wizz Air to największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej. W ubiegłym roku jej samoloty przewiozły na wszystkich europejskich trasach 9,6 mln pasażerów, czyli o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. Średni wskaźnik obłożenia lotów wyniósł 84 proc. - tyle samo co w 2009 roku.

 

Przewoźnik ma 34 samoloty Airbus A320, które operują z 12 baz w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii, Czechach i na Ukrainie. Jedna z głównych baz Wizz Air znajduje się w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Linia ogłosiła uruchomienie kolejnych baz w Belgradzie i Wilnie w kwietniu tego roku.

 

W 2011 r. zamierzamy rozwijać sieć niskokosztowych połączeń na tych rynkach, na których jesteśmy już obecni, jak również na zupełnie dla nas nowych, takich jak Litwa czy Serbia" - zadeklarował cytowany w komunikacie prasowym prezes linii, Jozsef Varadi. Jego zdaniem, w minionym roku Wizz Air umocnił swoją pozycję na lotniczym rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Źródło: PAP/turystyka.wp.pl


Komentujesz: Wizz Air przewiózł 14 proc. więcej pasażerów

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: podróże, wizz air, tanie linie lotnicze, port lotniczy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie