Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wirtualnie po mazurskich rezerwatach20-12-2011


Wirtualną wycieczkę po mazurskiej rzece Krutyni oraz pobliskich rezerwatach i pomnikach przyrody w Puszczy Piskiej przygotowało dla internautów Nadleśnictwo Strzałowo - poinformowała w poniedziałek Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie.


Na internetowej stronie mazurscy leśnicy umieścili panoramiczne zdjęcia i informacje o rzece i rezerwacie Krutynia, jeziorze Mokrym, czy rezerwacie Zakręt.


- Chcemy pokazać, jak piękna jest mazurska przyroda późną jesienią, bo większość turystów odwiedza te okolice jedynie latem. W dodatku wielu z nich zna Krutynię wyłącznie ze spływów kajakowych, a my prezentujemy też miejsca położone głębiej w lesie - powiedziała Małgorzata Błyskun, zastępca nadleśniczego ze Strzałowa.


Według leśników, szczególnie warte obejrzenia są pomniki przyrody, w tym "Mazurski Dąb Bartny" o obwodzie 315 cm i wysokości 28 metrów czy "Zakochana Para" - ponad 160-letni dąb, obejmujący konarami 250-letnią sosnę.


Najchętniej odwiedzana przez internautów jest witryna z transmisją obrazu online z kamer, umieszczonych w tzw. karmisku - czyli "leśnej stołówce" w Puszczy Piskiej, gdzie leśnicy dokarmiają dziką zwierzynę. W ciągu minionego roku stronę odwiedziło ponad 750 tys. osób.


Źródło: PAP/ przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Wirtualnie po mazurskich rezerwatach

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: olsztyn, mazury, puszcza piska, krutynia


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie