Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wirtualne wycieczki po podziemiach Rzeszowa19-01-2011


Jeszcze w tym roku, dzięki unijnemu dofinansowaniu, każdy będzie mógł za pośrednictwem Internetu zwiedzić rzeszowską Podziemną Trasę Turystyczną. Koszt projektu, w którym uczestniczą oprócz Rzeszowa również Lublin i Lwów, to ponad 2,2 mln zł.


Podziemna Trasa Turystyczna przebiega pod kamienicami i płytą rzeszowskiego rynku, na głębokości od pół metra do 10 metrów. W sieci podziemnych korytarzy mieściły się sklepy, magazyny, zakłady produkcyjne, a w czasie wojen i kataklizmów korytarze służyły jako schronienia. Trasa liczy 369 metrów.


Rzecznik prezydenta Rzeszowa, Maciej Chłodnicki, poinformował, że wirtualny spacer będzie możliwy na stronie internetowej miasta oraz na płytach CD, które będą rozdawane.


To jest najważniejsze założenie projektu, w którym uczestniczymy, ale oprócz tego w jego ramach zamierzamy wydać folder o naszej Podziemnej Trasie Turystycznej w językach: polskim, angielskim, ukraińskim, niemieckim i francuskim oraz zorganizować wizyty studyjne przedstawicieli ze Lwowa - dodał.


Cały projekt, realizowany wspólnie przez trzy miasta, wart jest ponad 2,2 mln zł.


Podobne cele, czyli promocję swojej trasy turystycznej, stawia sobie Lublin. Natomiast we Lwowie dopiero powstaje tego typu szlak turystyczny. Jak powiedział kierownik rzeszowskich podziemi Janusz Dźwierzyński, pieniądze z projektu zostaną przeznaczone na dokończenie renowacji podziemi oraz promocję lwowskiej trasy.


Źródło: PAP


Komentujesz: Wirtualne wycieczki po podziemiach Rzeszowa

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: lublin, rzeszów, podziemna trasa turystyczna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie