Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wigilijny Małopolski Smak w Krakowie15-12-2010


Już w najbliższy weekend, od piątku 17 grudnia do poniedziałku 20 grudnia, odbędzie się w Krakowie druga edycja „Wigilijnego Małopolskiego Smaku”. Organizatorem imprezy jest Województwo Małopolskie, które promuje bożonarodzeniowe produkty i dania pochodzące z całego regionu.


Na stoiskach ustawionych na krakowskim Rynku Głównym pojawią się małopolskie świąteczne produkty. Będzie można kupić nie tylko tradycyjne wędliny, wyroby piekarnicze i cukiernicze, ryby, przetwory owocowo-warzywne czy gotowe dania (uszka, czerwony barszczyk, kapustę z grzybami, pierogi), ale także produkty znane z „Małopolskiego Festiwalu Smaku”, którego finał odbył się w ostatni weekend sierpnia.
Zdaniem Elżbiety Kantor z Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, „Małopolski Festiwal Smaku”, jak również „Wigilijny Małopolski Smak” to imprezy, które mają służyć popularyzacji turystyki kulinarnej. Do tej pory aż siedem produktów z Małopolski zostało zarejestrowanych przez Unię Europejską i otrzymało unijne certyfikaty. Wśród nich znalazły się: jabłka łąckie, obwarzanek krakowski, kiełbasa lisiecka, suska sechlońska, redykołka, a także oscypek i bryndza podhalańska, które były dwoma pierwszymi polskimi produktami regionalnymi, korzystającymi z europejskiej ochrony.


„Wigilijny Małopolski Smak” to jednak nie jedyne wydarzenie, nawiązujące swoim charakterem do małopolskiej atmosfery świąt Bożego Narodzenia. W Krakowie już od ponad 100 lat istnieje tradycja budowania tzw. szopek krakowskich, które biorą udział w konkursie szopek odbywającym się zawsze w pierwszy czwartek grudnia.


Źródło: PAP/wp.pl

Komentujesz: Wigilijny Małopolski Smak w Krakowie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, małopolska, boże narodzenie, wigilia, kuchnia regionalna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie