Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wielkopolska Organizacja Turystyczna na Targach ITB 2011 w Berlinie16-03-2011


ITB to największe targi turystyczne na świecie. Trwająca od 8 do 13 marca 2011r. impreza zgromadziła około 170 tys. gości. Polska była krajem partnerskim tegorocznej edycji. Kampania promocyjna naszego kraju pod hasłem "Move Your Imagination" zdobyła powszechne uznanie i rozgłos.


Jednym z 16 regionów prezentujących swoją ofertę turystyczną w ramach Polskiego Stoiska Narodowego była Wielkopolska, którazgodnie z hasłem „Wielkopolska. Wielka historia. Wielka przygoda”, zaprezentowała dwa regionalne produkty turystyczne: turystykę aktywną (wodną i rowerową) oraz turystykę kulturową.


Szeroka oferta wydawnicza przygotowana przez WOT oraz partnerów spotkała się z pozytywnym odzewem zwiedzających. Dotyczyła możliwości aktywnego wypoczynku na terenie województwa – tras rowerowych, spływów kajakowych, turystyki wodnej na rzekach i jeziorach, turystyki konnej. Premierowo zaprezentowano wydawnictwa tematyczne z okazji Euro 2012.


Z drugiej strony promowano szlaki zabytków, w tym Szlak Piastowski oraz Kalisz - najstarsze miasto w Polsce, czy turystykę kolejową. Wielu gości zaopatrywało się także kalendarz imprez kulturalnych w Wielkopolsce na rok 2011. Wystąpienie Wielkopolski uatrakcyjniła możliwość zdobycia tematycznych gadżetów turystycznych.


Osobną prezentację na ITB 2011 miał Poznań – jako miasto gospodarz EURO 2012, który przyciągał gości pokazami wypieku i degustacją rogali świętomarcińskich – tradycyjnego produktu regionalnego.


Źródło: wielkopolska.travel


Komentujesz: Wielkopolska na Targach ITB 2011 w Berlinie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wielkopolska, berlin, targi turystyczne, targi itb


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie