Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Z Poznania do Kołobrzegu z Piratem26-05-2011


28 maja specjalny pociąg "Pirat" wyruszy kolejny raz w trasę z Poznania do Kołobrzegu. Tradycyjnie już pociąg będzie prowadzony zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni.


Z tej okazji koło latarni morskiej w Kołobrzegu stanie zielony namiot Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, w którym mieszkańcy, turyści i kuracjusze otrzymają szczegółowe informacje nt. szlaków rowerowych, konnych, kajakowych, pieszych, a także największych atrakcji kulturowych Wielkopolski.


W trakcie przejazdu „Pirata” na wszystkich miłośników podróży i wycieczek kolejowych czeka wiele atrakcji, w tym zabawy i konkursy dla dzieci - prowadzone przez prawdziwego pirata.
Pociąg w drodze do kołobrzeskiego portu zatrzyma się w Pile, gdzie nastąpi uzupełnienie wody przez dzielną drużynę strażaków. Kolejny dłuższy postój planowany jest na ostatniej wielkopolskiej na trasie przejazdu pociagu stacyjce - w gościnnym Okonku.


Najważniejszym elementem przejazdu pociągu będzie wjazd do portu - ulicami Kołobrzegu, przy zdziwionych twarzach przechodniów oraz kierowców, którzy na swojej drodze zamiast autobusów i samochodów ujrzą buchający parą wesoły parowóz.


Źródło: www.wielkopolska.travel


Komentujesz: Wielkopolska Giełda Turystyczna

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: poznań, wielkopolska, kołobrzeg, wolsztyn


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie